Arkadan Tel

Lingual ortodonti ile dişleriniz de ki çapraşık bozukluklarını çok rahat bir şekilde giderebilirsiniz Lingual ortodonti tedavisinde bir çok meslek dalından insanlar yararlanmaktadır, halka açık figürler, sanatçılar, sporcular ve yaşına bakmaksızın ideal olabilir. Dilsel ortodontik olarak da bilinen dil, harici yapışkan cihaz tedavisi gerektiren hemen hemen dişlerde oluşan tüm sorunu gidermektedir.

Gibi klasik parantezler de metali bir beze bağlı olan iç parantez, ancak dişlerin iç yüzeyi dışında daha fazla çeşitlilik gösterdiği için, tamamen kendi özelleştirmek için eski taban. Ortodontik kemerler, CAD / CAM teknolojisini kullanan bir dijital model kullanılarak oluşturulmuştur. Bilgisayar destekli tasarım ve konstrüksiyon, mükemmel şekilde özelleştirilmiş bir ortodontik cihazın oluşturulmasına izin verir, ancak bu nedenle, dilden ağza ortodontik dış yapıştırıcıdan çok daha pahalıdır.

Cihaz, dilin konumu ve konuşması üzerinde minimum etkiye sahiptir. Yapıştırma işleminden birkaç gün sonra, başlangıçtaki ihmal edilebilir zorluklar tamamen ortadan kalkar, çünkü braketler çok küçük ve sadece 1,5 mm incedir. Dişlerinizi iç desteklerle fırçalamak daha zordur, özel destekleri olanlar için özel bir diş fırçası ve özel bir diş fırçası kullanmanız şiddetle önerilir.

Diş telleri dişlerin dil tarafına yerleştirilirse konuşmada sorun mu yaşıyorsunuz?

Yerleştirmeden sonra, iç ve dış destekler başlangıçta sıra dışı olabilir.

Lingual Ortodonti aynı zamanda konuşmayı etkileyen dile de dokunuyor, bu nedenle ilk birkaç günlerde ses eğitimi olağandışı olabilir, ancak hızlı bir şekilde yeni duruma alışabilirsiniz. Bu nedenle, sanatçılar ve halka açık rakamlar için görünmez diş telleri tavsiye ediyoruz.

Lingual diş telleri ile uygun ağız hijyeninin sağlanması

Lingual Ortodonti aletleri giyildiğinde özel dikkat gösterilmelidir. İç diş telleri için temizlik daha zordur, diş fırçası temizleme fırçası ve diş telleri kullananlar için önerilen diş fırçası kullanmanızı önerilir.

Dişler ve askılar temiz bakım düzenli aralıklarla ortodontik kontrol ek olarak profesyonel diş hijyeni tedavi esastır.

Lingual destekten sonra bir tutma aygıtı kullanmam gerekir mi?

Her türlü Lingual Ortodonti sonra bile, dişleri kemikte istenen pozisyonda sabitlemek için bir tutma cihazı takılması gerekir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir