Düz Dişler İçin Lingual Ortodonti

Lingual ortodonti tedavisi halk alanında diş teli tedavisi olarak bilinmektedir. Yani bir diğer adıyla aslında görünmez diş teli tedavisi olarak bilinmektedir. Diş teli tedavisi daha çok erken yaşlarda uygulandığında daha iyi bir tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır.

Lingual ortodonti tedavisi günümüzde diğer tedavi yöntemlerine göre farklıdır. Lingual ortodonti tedavisi diş telleri arka kısmına takılan bir tedavi yöntemidir.  Normal diş teline göre daha farklı yöntemleri olan lingual ortodonti tedavi yöntemi günümüz de en çok beğenilen tedavi yöntemi olduğunu bilmek gerekmektedir.

Lingual ortodonti tedavisinin en büyük avantajı estetik kaygı yaşamamanızı sağlamaktadır.  Günümüz de bir çok insan normal diş teli taktırmak istemektedir.  Bu yüzden diş teli tedavisini ertelemekte ve dişleri ile ilgili sorunlarını yaşmaya devam etmektedirler. Normal diş teli takıldığında dışarıda herhangi birey ile konuştuğunuzda kötü bir görüntü yaşanmaktadır. Bu kötü görüntüden dolayı özgüven kayıpları yaşanmaktadır. Bu özgüven kayıplarıda dışarıda çok belirgin derecede belli olmaktadır. Bu yüzden yıllardır çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bu çalışmalar sonucunda lingual ortodonti tedavisi ortaya çıkmış bulunmaktadır. Bu tedavinin geçmişi aslında baya bir eski zamanda diyebiliriz. Ancak günümüz zamanında lingual ortodonti tedavisi yeni duyulmaya başlanmış ve bu süreç içerisinde baya gelişmiş bir tedavi sistemi olmuştur.

Lingual ortodonti tedavi en çok ünlüler tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Bu tedavi sisteminin yukarıda bahsettiğimiz gibi estetik kaygı durumları ortadan kaldırdığından dolayı ekran önünde olan insanlar için gayet iyi ve verimli bir tedavi olanağı olmayı başarmıştır.

Lingual ortodonti tedavi sisteminde doktorunuz ağız ölçümlerinizi yaparak size özel olan tedavi sistemini ortaya koymaktadır. Yapılan ölçümler sonrasında ağız yapınıza uygun braket ve diş telleri üretilmektedir. Lingual ortodonti tedavi alanında uzman doktorlar tarafından yapılması gereken tedavi sistemlerinden bir tanesidir. Bu alanda uzman olmayan kişiler tedavi yapacak olursa dişlerinize düzeltilemeyecek zararlar verebilirler.  Lingual ortodonti alanında uzmanlaşmış olan birisi olan Cem Caniklioğlu alanında uzman bir doktordur. Lingual ortodonti alanında uzman görüşü ve tedavisi istiyorsanız hemen alanında uzman bireyleri seçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir