Erişkin Ortodontisi Ne Demek?

Hayatımızın birden çok yerinde dişlerimiz ön plana çıkmaktadır. Günlük yaşantımızdaki konuşmalar, iş hayatımızdaki konuşmalar ya da televizyon konuşmaları hepsinde dişlerimiz güzelliği ön planda olduğu için diş sağlığımıza çok dikkat etmeliyiz. Dişlerimizde doğuştan ya da belli başlı nedenler doğrultusunda sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlar genelde dişlerimizin çarpık yapısı ya da dişlerimizin aralıklı yapısı olmaktadır. Bu diş sorunlarını zamanında tedavi ettirmemiz gerekmekte yoksa bazı ekstra sorunlara davetiye çıkarta biliriz. Diş tedavilerinde teknolojinin gelişmesi ile beraber birden çok tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Bu tedavilerde küçük yaşta tedavi olmayan hastalar için ya da ilerleyen yaşlarda bazı durumlardan ötürü diş yapılarında bozukluk oluşmuş hastalar için yöntemler bulunmaktadır.

Erişkin Ortodontisi ile ilerleyen yaşlarda daha da artan bireylerin diş yapısının güzel gözükmesi isteği doğrultusunda tedaviler vardır. Bu tedaviler sayesinde dışarıdan bakınca kolay gözükmeyen ve daha estetik yapıda bulunan diş telleri bulunmaktadır.

Erişkin Ortodontisi Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Erken yaşta tedavi olamayan hastalar için Erişkin Ortodontisi adı altında onların dış çevre ile olan iletişimlerinde aksama olmayacak şekilde tedaviler bulunmaktadır. Bu tedaviler ise;

Porselen Braketler: Porselen braketler sayesinde metal braketlere nazaran daha az görünür bir diş telinesahip oluruz. Bu tedavi metal braketlere göre daha estetik durduğu için tercih edilmektedir. Fakat yapısı gereği hassas olduğundan kullanımda dikkat edilmelidir.

Lingual Braketler: Lingual braketler,  dişin dış tarafına takılan braketlerin kötü ve estetik durmaması durumuna çözüm olarak geliştirilmiştir. Bu tedavi yönteminde diş telleri dişin iç kısmına takılarak dışarıdan gözükmeyen ve bireyin dış çevre ile iletişiminde özgüven sorunu yaşanmadan bir tedavi süreci geçirilir.

Şeffaf Plaklar: Şeffaf plaklar telsiz ortodonti tedavisi olarak lanse edilmektedir. Bu tedavi yönteminde diş telleri yerine, dişlere şeffaf plaklar takılarak tedavi boyunca estetik ve kullanımı kolay bir tedavi olarak hayatımızda bulunmaktadır. Bu tedavinin en büyük artısı tedavi devam ederken bile şeffaf plaklar kolayca dişlerden çıkartılıp yemek yeme ve temizleme işlerinin çok kolay yapılabilmesidir.

Erişkin Ortodontisi Tedavi Fiyatları Ne Kadardır?

Ortodonti tedavilerden birden çok çeşit bulunmaktadır. Bu çeşitli Erişkin Ortodontisi tedavilerinde insanların istek ve arzularına göre ihtiyaç doğrultusunda belirlenerek uygulanmaktadır. Tedavi ücretleri için hekiminiz ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Daha fazla detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir