Estetik Ortodonti Tedavisi

Estetik Ortodonti Tedavisi

Lingual ortodonti diş telleri (aynı zamanda Incognito olarak da bilinir) geleneksel metal diş telleriyle neredeyse aynıdır , sadece dişlerinizin arkasına gizlenmişlerdir. Eşsiz konumlarından dolayı, her biri daha az yer kaplamak ve dilinize karşı daha yumuşak hissetmek için özel dişlerinize göre tasarlanmıştır. Incognito diş telleri, Atlanta’nın tamamında mevcut olan tek özel diş telleridir.

Gizli parantezler geleneksel parantezler kadar güvenli ve etkilidir ve çarpık dişler veya kalabalık olan hem gençler hem de yetişkinler için çalışır.

Her bir dirseğin kusursuz tasarımı, doğal gülüşünüze karşı kusursuz bir şekilde akmalarını sağlar, böylece asgari tahriş veya rahatsızlık olur. Cem Caniklioğlu dişlerini verimli bir şekilde düzeltmesi gereken, ancak görünür diş telleri istemeyen insanlar için Incognito  diş telleri kullanmaktadır. Lingual ortodonti diş telleri tıpkı metal diş telleri gibidir, ancak daha yumuşak, daha küçük ve dişlerinizin arkasına yapışıktırlar. Tasarlanan her braketin şeklini almak için dişlerinizde özel bir kalıp kullanıyoruz. Gerçekten modern Lingual ortodonti tedavide kullanılan en özelleştirilebilir diş telleridir. Ağzınızın sanal bir kopyasını yeniden oluşturmak için koni ışın tarayıcısı adı verilen bir 3D dijital görüntüleme cihazı kullanıyoruz, böylece dilli telleriniz mükemmel ve rahat bir şekilde oturur. Braketleriniz dişlerinize yapıştırıldıktan sonra, dişlerinizi hizaya sokmak için özel bir tip ortodontik tel kullanırız.

Aşağıdakiler de dahil olmak üzere başka bir ortodontik tedavi türü için lingual diş teli seçilmesinin birçok faydası vardır:

  • Diş telleri dişlerinizin arkasına gizlenir, böylece kimse onları göremez.
  • Desteklerin her biri tamamen sizin dişlerinize göre özelleştirilmiştir.
  • Cihazlarınızı içeri ve dışarı çıkarmayı, net çıkarılabilir hizalayıcılarda olduğu gibi hatırlamanıza gerek yok.
  • Özel kesim, dilli desteklerin giyilmesini daha konforlu hale getirir.

Lingual ortodonti tedavisi alanında uzman olması gereken bir tedavi sistemi olduğundan dolayı tedavi olmaya karar verirken doktor seçimine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.  Cem Caniklioğlu bu alanda uzmanlaşmış ve ortodonti alanında uzmanlık sertifikası olan bir doktordur. Sizlerde Lingual ortodonti tedavisini sağlıklı bir şekilde yaptırmak istiyorsanız Cem beyi seçebilirsiniz.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir