Görünmez Ortodonti Tedavisi

Bugüne kadar, giderek daha fazla sayıda insan dişlerini hizalamaya, gülümsemelerini iyileştirmeye ve estetik nedenlerle veya sadece diş sağlığını optimize etmeye karar veriyor.

Bu insanların çoğu, çoğu yetişkinler, dişlerinin üzerine çirkin, kolayca görülebilir parantezler koymak zorunda olduklarını düşündüklerinde hemen bu fikri bırakıyorlar.

Şimdi bu artık endişe kaynağı olmayacak, çünkü ortodonti, çok sayıda teknolojik gelişme sayesinde, rahat, hızlı ama aynı zamanda estetik alternatifler sunuyor.

Lingual ortodonti, kötü hizalanmış diş problemini çözmek için çok yenilikçi bir sistemdir. Bu teknik, dişlere takılan bir dizi şeffaf maske yapmaktan ibarettir ve yalnızca yemek ve temizlemek için çıkarılır. Kişiselleştirilmiş bir çalışmadan sonra dişhekimi tarafından ihtiyaç duyulan dişlere göre hareket ettirilmesi amacıyla geliştirilmiştir.

Geleneksel sabit cihazların aksine, lingual cihaz, lingual olarak adlandırılan ve dıştan tamamen görünmeyen dişlerin iç yüzeyine uygulanır. Lingual ortodonti sadece geleneksel ortodontilere basit bir alternatiftir, sadece estetik nedenlerle değil, gittikçe daha yenilikçi ve daha az istilacı olan malzemeler sayesinde, çoğu malklusyonu çözebilen geçerli bir ortodontik tekniktir.

Kim dilsel ortodonti giyebilir?

Lingual ortodonti, dişçi aletinin temel avantajı, takdir yetkisidir. Bu özellik yetişkinlerde, özellikle de öğretmenlik, satış, sahne sanatları vb. Gibi kamu mesleklerinde çalışan profesyonellerde önemlidir. Lingual ortodonti, ergenlerin yanı sıra yetişkinler için de uygun bir müdahaledir. Daha iyi bir gülümseme bulmak ve geleneksel bir dişçi aleti kullanmak istemeyen etkili bir çözüm. Dilsel küçük hacimli halkaların kullanılması, bu cihazı kısa bir süre adaptasyon geçirdikten sonra çiğneme veya konuşma sırasında engellemeyen çok rahat bir cihaz yapar.

Lingual ortodonti: birkaç tip maloklüzyonun düzeltilmesi

Tekniğin evrimi şu anda Lingual ortodonti, aparatın en basitinden en karmaşık olana kadar çeşitli maloklüzyon kategorilerini tedavi etmesine izin vermektedir. Dilsel ortodonti yerleştirme kozmetik düzeltme için uygundur. Bu uygulama, üst üste binen dişleri, diş yanlışlıklarını veya fazla aralıklı dişleri düzeltmek için kullanışlıdır. Lingual tedavi, fonksiyonel düzeltme için de faydalıdır. Müdahale, yutma, çiğneme veya fonlama bozukluklarını tedavi etmek için kullanılır.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir