Hollywood Gülüşü Nedir?

Her bireyin en çok yaptığı eylemdir gülmek! Sosyal medyada, televizyon ya da dergilerde gördüğümüz kişilerin gülüşlerine her zaman gıpta ile bakmış ve imrenmişizdir.

Dişler yüzümüzü en iyi tamamlayan, imajımızı en iyi yansıtan ve hatta karakterimiz hakkında bilgi veren en önemli öğedir. Gülümseme sayesinde dış çevre ile olan iletişimimiz daha sağlıklı ve etkileyici olur. Düzgün ve sağlıklı dişler, doğru bir ağız yapısı, doğru bir diş dudak ilişkisi her bireyin sahip olmak istediği güzel bir gülümsemeyi etkileyen en önemli unsurlardır.

Hollywood Gülüşü güzel diş ve ağız yapısına, ideal bir diş dudak ilişkisine sahip olmayı içinde barındıran bir estetik işlemdir. Hollywood gülüşü adından da anlaşılabileceği gibi ekranlarda göz önünde olan kişilerin dış çevreyi etkilemek için yaptırdıkları bir estetik gülüş olarak karşımıza çıkmaktadır.

Günlük hayatımızda gülmek daha doğrusu güzel gülmek büyük bir ihtiyaçtır. İnsanları etkilemek, insanların kendilerine olan özgüvenlerini kazanarak daha rahat hissetmeleri için yapılan Hollywood Gülüş işleminin temeli üst ön dişlerin belirgin görüntüsü, kesici dişlerin fark edilebilirliği ve alt kesici dişlerin gülme sırasında ortaya çıkması esaslarına dayanmaktadır.

Gülümsemenin nesinden memnun değilsiniz?

  • Dişlerin rengi mi?
  • Dişlerin büyüklüğü, şekli mi?
  • Dişlerin birbiriyle olan konumu mu?
  • Dişlerin diş eti ile uyumu mu?
  • Yanaklardaki sarkma ve deformasyon mu?
  • Çenenin konumu mu?
  • Dudağın şekli mi?
  • Dudak üstündeki kırışlık mı?
  • Dişin orta hatla olan ilişkisi mi?

Kişinin yüz özellikleri, mevcut dişler ve gülümsemesinde rol oynayan yukarıdaki unsurlar Hollywood Gülüşü uygulamasında tam ve geniş kapsamlı değerlendirilir. Hollywood gülüşü işlemlerinde öncelikle hastaların dişlerinde, ağız ve yüz yapısında detaylı bir inceleme yapılır. Mevcut problemlerin tespit edilmesini takiben gerekli işlemlere başlanır. Hollywood Gülüşünde tedavi sürecinde hastaların kendileri de aktif bir şekilde rol alır

Ortodontik tedavi Holywood Gülüşü uygulamalarında sıklıkla yapılan işlemlerin başında gelmektedir. Bazı vakalarda sadece tel tedavisi sayesinde arzu edilen sonuca ulaşılabilirken bazı vakalarda ortodontik tedavi sonrasında dişlerin yapısı ile ilgili ilave işlemlerin yapılması gerekebilir. Ancak her ne şekilde olursa olsun özellikle dişlerinde bozukluk veya çene yapılarında uyumsuzluk olan vakalarda ortodontik tedavi süreci kesinlikle atlanmamalıdır.

Lingual Ortodonti Hollywood Gülüşü ile ilgili yapılacak ortodontik tedavilerde erişkin hastaların tek tercihi olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle Dr.Cem Caniklioğlu tarafından modifiye edilerek kliniğimizde uygulanmakta olan LAS (Lingual Sosyal Altı) tedavisi sayesinde hastalarımız ortodontik tedavilerini kısa sürede tamamlayabilmektedir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir