Lingual Diş Teli Tedavisi

Lingual ortodonti Lingual ortodontik tedavi, birçok hastanın hissettiği estetik ve işlevsellik ihtiyacını karşılar. Çok kullanışlı bir cihazın dişlerinin iç yüzeyindeki uygulamadan oluşur.

Lingual ortodontik tedavi cihazı görünür norm değil bu şekilde, size dişlerin iç yüzeyinde ortodontik parantez uygulamak sağlayan bir tekniktir.

Bu tür bir tedavi, dişlerin dış yüzeyine yerleştirilen geleneksel bir sabit cihazla aynı işlevselliğe sahiptir ve dişlerin hareketinin aynı kontrolünü garanti eder, ancak estetik gereklilikleri yerine getirmek için geliştirilmiştir.

Lingual ortodonti, ortodontik bir tedaviyle yüzleşme ihtimalini çok daha kabul edilebilir kılar: başlangıçta, dilin saldırılar üzerindeki etkisi, kısa bir adaptasyon sürecinden sonra kaybolacak olan fonetik çeşitlilikler üretecektir. Dilsel cihazın avantajı, hiç kimsenin hastanın ortodontik tedaviye maruz kaldığını fark etmeyeceğidir. Aslında, hasta, bu arada dişlerini düzelten ve böylece gülümsemeyi iyileştiren cihazı kullanarak yaşam tarzına devam edebilir. Diş ve diş etleri sağlığı iyi ise, bu tedavi herkes için uygundur. Dilsel aparatla, yetişkinlerde veya ergenlerde dişlerin yanlış hizalanması problemlerine etkili bir çözüm bulmak mümkündür.

Estetik avantajlar, lingual ortodonti, dişlerin daha homojen ve bedensel bir hareketini sağlar, bu nedenle orta / yüksek dereceli durumlarda erişkinlerde de endikedir.
Yeni lingual ekler ve yeni şekil hafızalı kemerler bu tekniği daha da gelişmiş hale getirerek hasta konforunu arttırdı. Yeni lingual cihazlar fonetiği daha az rahatsız eder ve tamamen hastanın ilişkilerine göre kişiselleştirilerek tamamen normal bir ilişki yaşamasına izin verir.
Ancak birçok hastada ortaya çıkan ilk rahatsızlık birkaç gün içinde düzelir. Tedavi süreleri, diğer dış tekniklerle elde edilenlere benzer ve bazı durumlarda cihazın yapısı sayesinde daha da hızlıdır.

Hem küçük hastalar hem de yetişkinler için tedavilerin. Diş değişimi yapılan çocuklarda ortodontik girişimsel tedavilerden, mümkün olduğunda, özellikle genç erişkinlerde çirkin sistemleri kullanmaktan kaçınmak için şeffaf maskeli yönteme kadar. Sabit ekipmanlarda, estetik plakalar da kullanılır ve istek üzerine dil tekniği kullanılarak mobil cihazlar özelleştirilebilir (örneğin, favori futbol takımının renkleri ile).

“Kişiselleştirilmiş” ne demektir?
Normal sabit ortodontiklerin aksine, Lingual ortodonti sistemi, hastanın dişlerinin parmak izlerine dayanarak oluşturulur. Bağlamaların ve kemerlerin üretimi ve modellenmesi, diş minesine zarar vermeden rahat ve etkili bir cihaz sağlar.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir