Lingual diş telleri – görünmez diş telleri

Bu günlerde, yanlış hizalanmış dişlerin artık göz alıcı parantezlerle düzeltilmesine gerek yoktur. Giderek daha fazla hasta lingual ortodonti tercih ediyor. Modern sayesinde  dilli parantezler  olan  lingual ortodonti birçok etkileyici olanak sağlayan:  ile yanlış hizalanmış diş düzeltme  görünmez parantez.

Modern dijital yöntemleri kullanarak, artık kliniğimizde ortodontik tedavinizi diğer insanlara görünür hale getirmeyen çeşitli tedavi yöntemleri sunabiliyoruz. Çevreniz sadece gülümsemenizin zaman içinde nasıl parlaklaştığını fark edecektir. Kliniğimizde, özellikle geleneksel hizalayıcı tedavilerin sınırlarına ulaştığı yanlış hizalanmış dişler durumunda size uzun yıllar terapötik deneyim sunuyoruz.

Lingual parantezlerin faydaları nelerdir?

Lingual ortodonti diş telleri dişlerin içine tutturulur. Lingual “dil tarafı” anlamına gelir. “İç” diş telleri izleyici tarafından görülmez ve yine de geleneksel diş telleriyle aynı sonucu elde eder. Hem ergenler hem de yetişkinler için uygundur ve genellikle kişisel veya profesyonel nedenlerle sabit ve göz alıcı parantezlere bir alternatif olarak görülür.

Tedavi lingual diş telleriyle nasıl çalışır?

  • Her şeyden önce, ortodontistimiz lingual tekniğin uygun olup olmadığını kontrol eder.
  • Bu durumda, dişlerin ölçüleri alınır veya diş tellerinin ayrıntılarını belirlemek için 3D tarama oluşturulur
  • Braketlerin ideal pozisyonu (= trombositler) belirlendikten sonra, braketler ve ilgili tel kemerler takma diş için uyarlanır ve üretilir.
  • Bir seansta, braketler dişlerin içine yapıştırılır ve tel kemerler sonunda bunlara kilitlenir.
  • Tedavi süresi başlangıç ​​durumuna bağlıdır. Yanlış hizalanmış dişler ne kadar zor olursa, düzeltme süresi o kadar fazla olur.

Lingual ortodonti ve Invisalign arasındaki fark nedir?

Her iki düzeltici önlem de “görünmez” ancak yine de farklılıklar var:

Invisalign özel yapım şeffaf atellerden oluşan bir dizi parantezdir. İstenen sonucu elde etmek için bunların her iki haftada bir hasta tarafından değiştirilmesi gerekir. Bazı hastalar giyme arzusunu kaybeder ve sipariş edildiği gibi tedaviden geçmezler. Tedavinin iptal edilmesi nihayetinde her iki tarafta da hayal kırıklığına yol açar.

Lingual parantezler dişlerin içine sabitlendiğinden, Invisalign’da olduğu gibi parantezlerin düzenli olarak değiştirilmesine gerek yoktur. Sizin için de bu şu anlama gelir: Bunu düşünmek zorunda değilsiniz ve diş tellerini “unutamazsınız”.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir