Lingual Diş Teli

yetişkinlerde ortodonti

Lingual Diş Teli

Lingual ortodonti tam görünmezliği sağlamak için, dişlerin iç yüzeyine, adlandırıldığı gibi yerleştirilir. Cihaz, iş adamları, sporcular, halka açık figürler, sanatçılar, sporcular ve yaşına bakmaksızın ideal olabilir. Aynı zamanda dilli ayraçlar olarak da bilinen dil, harici yapıştırıcı cihaz tedavisi gerektiren hemen hemen tüm diş anormalliklerini düzeltir ancak daha fazla zaman alır.

Bu sadece estetik bir problem değil!  

Pek çok insan, düzensiz dişleri sadece estetik bir problem olarak görür, ancak konuşma bozukluğu, ağız hijyeni problemleri ve azalan çiğneme gücü de ortaya çıkabilir. Uzun vadede, sağlık riskleriyle açıkça ilişkilendirilen diş çürükleri veya periodontal hastalık  ağız hijyeni zorlukları nedeniyle de ortaya çıkabilir. Düzensiz gülüşler kısmen kalıtsaldır, ancak bazı anatomik faktörler ve çocukluk alışkanlıkları da gelişimlerini etkileyebilir.  

Özel bakım esastır 

Geleneksel diş fırçalamanın aksine, ağız hijyeni diş teli takarken daha fazla dikkat gerektirir. Bu amaçla, diş çürümesini önlemek için uygun şekilde kullanılabilecek bir diş temizleme fırçası ve özel bir diş fırçası önerilir. Dişlerin genel durumu kötüleştiğinde regülasyon boşuna olduğu için dişlerinizi düzgün bir şekilde temizlemek için zaman ayırmanız önemlidir. Lingual ortodonti bazen cihazın ayarlanmasını gerektirdiğinden, bozulan dişler derhal tespit edilebilir. Tabii ki amaç, korunmaktan başka bir şey değil.  

Günümüzde gittikçe daha fazla insan ortodonti ile ilgilenmektedir, çünkü cihazın takılması artık bir problem değildir. Deneyimler, yetişkinler olarak dişlerimizin mükemmel durumda ve estetik olarak hoş olmasını sağlamak için son derece moda olduğunu gösteriyor. Elbette, görevi doğru uzmana bırakmamız çok önemlidir, çünkü bakım ve güvenilirlik çok fazla bağlıdır. Düzenli bir gülüş elde edilemez bir hayal değil, görünmez bir destekle bile yetişkin olarak ulaşılabilecek bir amaçtır. Harcanan zamana rağmen, çözümü seçmekte fayda var, yolculuk sonunda kendinize güven ve kendinden emin bir gülümsemeniz olacak.  

Lingual ortodonti tedavisi her doktor tarafından yapılabilecek bir sistem değil. Alanın da uzman doktorlar tarafından yapılabilen bir sistem olduğunu belirtmek isteriz. Lingual ortodonti alanında Cem Caniklioğlu’ ndan hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir