Estetik Ortodonti

Lingual ortodonti, dişlerin içine lingual sabit bir destek tutturulan ortodontik bir tedavi tekniğidir. Dil tedavisi, dışarıdan tamamen görünmeyen estetik açıdan yüksek kaliteli bir ortodontik diş düzeltmedir.

Görünmez parantezler, özel bir laboratuvarda ayrı ayrı hazırlanmış parantezler, dişlerinizin iç kısmına yapıştırılmış küçük tutuculardan oluşur (lingual). İnce teller takılıyken, kemerler diş düzenleme işlerini devralır.

Özellikle yetişkinlerde bulunan çıkarılabilir diş tellerinin aksine sadece basit ve küçük diş hareketleri mümkündür, lingual tekniği ile aşırı malklusyonlar da düzeltilebilir. Ayrıca disiplinlerarası ortodontik yüz cerrahisi ile lingual teknik ile mümkündür.

Dil tedavisinin süresi, yapıştırılmış görünen çok bantlı aparatın dişlerinin dış tarafındaki görünür ile neredeyse karşılaştırılabilir.

Lingual diş tellerinin avantajları nelerdir?

Lingual ortodonti diş telleri dişlerin içine tutturulur. Lingual, “dil tarafı” anlamına gelir. Böylece, “iç” parantez izleyiciye görünmez ve hala geleneksel parantez ile aynı sonucu elde eder. Hem ergenler hem de yetişkinler için uygundur ve genellikle kişisel ya da profesyonel nedenlerden dolayı sabit ve göz alıcı diş tellerine alternatif olarak kabul edilir.

Günümüzde diş yanlış hizalamaları artık çarpıcı bir destekle düzeltilmeye gerek yok. Giderek daha fazla sayıda hasta lingual ortodonti seçiyor. Modern  dil teknolojisi  sayesinde,  dilli ayraçlar  birçok dileğin yapılmasına izin verir: 
 Günümüz de bireyler artık kendi düzenlerine ve kendi bakımlarına çok fazla dikkat etmektedirler. Çağımızın gereksinimlerinden dolayı ve bunun yanında çağın ve geleceğin getirmiş olduğu teknolojik ve toplum yaşamı daha farklı daha insanların kendi bakımlarına yönelik zaman dilimine ilerlediğinden dolayı insanlar artık yaşamlarında her şeylerine dikkat etmektedirler. 

Lingual ortodonti tedavisi daha çok kimler tarafından tercih ediliyor diye soracak olursanız aslında geniş kitlelere hitap eden televizyon karşısında olan bunun yanı sıra yine reel anlamda insanlar ile ilişkileri çok daha iyi olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Ancak günümüz deki zamana bakacak olursak eğer artık bireyler lingual ortodonti tedavisini tercih etmek ve kullanmaktadır. Çünkü lingual ortodonti tedavisi dışarıdan asla ama asla görünmeyen bir tedavi sistemi olduğundan dolayı bireyler tarafından çok fazla tercih edilen bir tedavi sistemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir