Lingual Ortodonti İle Çapraşık Dişlerden Kurtulun

Estetiğin mükemmel birleşimi ve dişlerin hareketini kontrol etme imkanı sadece lingual ortodonti tarafından sunulmaktadır.

Nedir?    

Lingual ortodonti, 80’li yıllarda VIP’lerin ve film oyuncularının gülümsemelerini mükemmelleştirmek için Hollywood’da doğdu. Metal cihazlara göre herhangi bir rahatsızlığa veya estetik hacme neden olmayan bir teknik. 

İlk parantez , görünmez bir şekilde hareket ettirmek için dişlerin iç yüzüne adapte edilmiş ve kullanılan standart saldırılardı.

Daha sonra şirketler yeniliğe ve dil tekniğinin gelişimine yatırım yapmaya başladı. Böylece özellikle dişlerin iç veya dil tarafına yapıştırılmak üzere tasarlanan bağlamalar piyasaya sürülmüştür.

Profesyoneller ve özellikle de ortodontistler uzmanları için son derece teşvik edici bir tema olmasının yanı sıra, bu genel nüfusu güçlü bir şekilde etkileyen bir konudur. Lingual ortodonti, aslında, “görünmez ortodonti” olarak bilinen karmaşık alanın bir parçasıdır. Bu anlamda, arama motorlarında hızlı bir sorgulama , hastaların kendilerinin bu belirli konuyu tartıştıkları farklı forumları tanımlamak için yeterlidir . Bu ortodontik teknik Aslında, gülüşünün estetiğini arttırmak için ortodontik bir tedavi uygulamaya karar veren yetişkin yaştaki konuyla ilgili doğru cevabı oluşturabilir. Genel olarak, estetik uygulamaları kullanan tüm tekniklerin popülasyonun tamamını keserek ortodontiye yaklaştığını söyleyebiliriz.

Bu nedenle, bu hastalar öncelikle ilişki kurmayı seçtikleri klinisyen tarafından doğru şekilde bilgilendirilmeye ihtiyaç duymaktadır.

Dişçilik alanındaki herhangi bir teknik ve özellikle de ortodonti gibi, dilsel sabit ortodonti de evrensel bir uygulamaya sahip değildir ve belirli biyomekanik bazlara ve kesin fonksiyonel kriterlere uygun olarak kullanılması gerekir.

Lingual ortodonti herkese iyi gelir mi?

Bugün, lingual cihazla hastaları herhangi bir maloklüzyon türü ile tedavi etmek mümkündür:

I, II ve III sınıfının tüm vakaları için kullanılabilir.

Derin bir ısırık veya açık bir ısırık durumu oluşmaz bu yüzden herkes tedavi olabilir.

Ayrıca, diş çıkıntısı, diastemili dişler, kalabalık dişler, arkaya doğru eğimli dişler, vb. Gibi çeşitli diş hizalama durumlarını düzeltmek lingual ortodonti tedavisi ile mümkündür.

Eğer sizlerde lingual ortodonti tedavisinden yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçin!

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir