Lingual Ortodonti Nasıl Çalışır

Lingual ortodonti nedir

Bir lingual ortodonti dişleri hizalamak için kullanılan bir tekniktir. Şu anda, kaç tane var olduğuna dair en rahat ve ihtiyatlı tedavilerden biridir, çünkü bu tip ortodonti, kimin kullandığı dışında kimse tarafından fark edilmez, ancak implante edildikten kısa bir süre sonra hastanın kendisi tarafından taşındığı da fark edilmez.

Bununla birlikte, bu tedavi parantezlerden oluşur, ancak geleneksel olanlar gibi değildir. Bu durumda, dişin dışına yapışmazlar, tam tersi sabit dururlar.  Böylece, bu tedavi pratikte görünmezdir, çünkü dışarıdan kesinlikle hiçbir şey algılanmaz ve kimse dişlerin dişlere tutturulduğunu bilemez.

Bu gelişmiş ortodontik teknik sayesinde, kötü diş pozisyonu düzeltilebilir, hoş ve çekici bir gülümseme elde edilir. Bu nedenle, yaşadığımız günlerde, sosyal ve profesyonel yaşamın çok önemli olduğu ve imajın birçok kullanıcı için çok önemli olduğu durumlarda, bu tedavi, parantez implantasyonunu fark etmeden ideal bir düzeltme için mükemmeldir. Yani estetik faktör ve aynı zamanda konfor faktörü% 100 garanti edilir.

Nasıl Çalışır

Elbette nasıl çalıştığını merak ediyorsunuz. Endişelenme, hemen öğrenelim. Devam ediyoruz!

Yapılan ilk şey, daha önce yapılan multidisiplinli bir çalışmadan sonra hastanın bu tedaviye ihtiyacı olduğu netleştikten sonra, lingual ortodonti parantezlerini üretmek için oral önlemler alınır. Yani dişlerinin özel ihtiyaçlarına ve özelliklerine göre her kullanıcıya uyacak şekilde üretilirler.

Daha sonra, cihaz mümkün olduğunca çabuk etkili olacak şekilde yerleştirilir, ancak aynı zamanda hasta için rahattır. Bu, özelleştirme sayesinde elde edilir. Özelleştirilen kullanıcı, ağzında hiçbir şey fark etmez.

Bu durumda kullanılan lingual braketler düzdür, bu da özellikle hasta için rahattır. Özelliklerine adapte olan ve yüksek kaliteli malzemelerden üretilen kullanıcının en ufak bir rahatsızlığa sahip olmadan her zaman ideal koşullarda olacağı açıktır.

Ek olarak, lingual ortodonti süresi geleneksel vestibülerden daha uzun değildir. Malzemelerin kalitesi ve sundukları verimlilik sayesinde, birkaç ay içinde her şey mükemmel olabilir. Her vakanın bir dünya olduğu konusunda uyarmalıyız, bu nedenle tedavi süresi belirli hastaya bağlı olacaktır. Ek olarak, fiziksel ihtiyaçlarınız ve özellikleriniz büyük ölçüde etkilenecektir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir