Lingual ortodonti nedir?

Lingual ortodonti halk adıyla görünmez ortodonti tedavisi olarak bilinmektedir. Diş yapısında oluşan bozuklukları aynı diş teli tedavisi gibi düzeltmekle birlikte sizlere estetik açıdan tüm kaygıları ortadan kaldırmaktadır. Yani Lingual ortodonti tedavisi dişlerin düzeltilmesi adına estetik açıdan daha iyi bir şekilde uygulanan bir diş teli tedavi sistemidir. Bu yöntem ile birlikte artık insanlar diş teli taktırmaktan çekinmemektedirler.

Önceden beri insanlar normal diş teli tedavisinin kötü görünümünden dolayı çeşitli sebeplere bağlı kalarak diş teli tedavisinden vazgeçmektedirler. Ancak Lingual ortodonti tedavisi ile birlikte insanların tüm kaygıları ortadan kalkmaya başlamıştır. Lingual diş teli tedavisin de diş telleri dilin ön tarafına takıldığından dolayı diş teli tedavisi karşıda ki insanlar tarafından asla görünmez. Ancak Lingual ortodonti tedavisinde ilk iki haftada sizlere biraz değişik geleceğinden dolayı diliniz de çeşitli aşınmalar olabilir ancak buna kısa süre içerisin de alışacaksınız.

Görünmez Ortodonti Tedavisi İçin En Uygun Adaylar Kimlerdir?

Lingual ortodonti tedavisi bir diğer adıyla görünmez diş teli tedavisi olarak da adlandırılmaktadır. Dişlerin dış yüzeyi yerine iç yüzeyine takılan braketler sayesin de diş teli tedavisi görünmez bir hal alır. Bu tedavisi sistemi çocuk veya yetişkin yani yaş fark etmeksizin her yaştan insana uygulanabilmektedir. Bu yöntem daha çok kimler tarafından tercih ediliyor diye bir soru aklınıza gelebilir. Bu yöntem daha çok iş ve sosyal alanında konumları ve yaşantıları gereği toplumla sürekli iletişim de olan insanlar tarafından tercih edilmektedir.

  • Lingual Ortodonti Tedavisi Belirtileri
  • Çene kısımlarında oluşan dengesizliklerde,
  • Ön tarafa doğru oluşan kaymalarda,
  • Estetik açıdan sıkıntı yaşayan bireyler de,
  • Sosyal yaşantısın da sıkıntısı olan bireyler de,
  • Ortodontik tedavi gerektiren bireylerde
  • Bu tedavi sistemi uygulanmaktadır.

Peki, Lingual Ortodonti Tedavisi Sisteminde Nasıl Bir Yol İzlenmektedir?

Lingual ortodonti tedavisinin uygulanabilmesi için öncelikle ortodonti tedavisi uygulanacak bir duruma gelmek zorundasınız. Eğer ortodontik bir probleminiz var ve sizler Lingual ortodonti tedavi sistemini tercih ediyorsanız. Çeşitli kontrollerden geçerek sizin için en uygun yöntem planlanmakta

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir