Lingual Ortodonti Ve Günümüz Teknolojisi

lingual ortodonti

Lingual ortodonti, günümüz de çok fazla bilinmeye başlanan bir tedavi sistemidir. Kendi içerisinde oluşan tedavi durumu sayesinde lingual ortodonti tedavisi bireylerin kendi takdirine bağlı olarak gerçekleşebilir, fakat aynı zamanda mutlak bir rahatlık içinde gerçekleşebilir, çünkü en yeni neslin minyatür hale getirilmiş bağlantısı, cihaza neredeyse anında adapte olmasını sağlar.

Lingual Ortodonti Nasıl Doğdu

Lingual ortodonti, ilk olarak temelde 70 li yıllarda ortaya çıkan bir tedavi sistemidir. Ve en çok kullanılan kesimler ise genelde ekran önünde olan bireylerdir.

Dişlerin iç yüzüne yapıştırılacak ilk ataklar veya braketler, dişlerin görünmez şekilde hareket ettirilmeleri için dişlerin iç yüzüne uyarlanmış ve kullanılan dış diş yüzeyinde uygulama için standart ortodontik cihazların standart ataklarıydı. 

 Bu özelleştirilmiş cihazlar ayrıca, cihazın yapım ve yapım süreci bir simülasyonun yaratılmasından geçtiğinden, bazen geleneksel dış ortodontik cihazlarla elde edilebilenden daha yüksek sonuçların en yüksek derecede hassasiyetini ve tahmin edilebilirliğini sağlar. elde edilecek sonucun düz dişlerle tedavisi; uyarlanmış ve isteğe göre uyarlanmış Lingual ortodonti ataşmanları hassas hizalanmış dişlere sahip simülasyon modellerinde hassas bir şekilde tasarlanmış ve uygulanmıştır ve bu nedenle zaten kendi imalat işlemlerinde, bir terapi hedefi olarak ulaşılacak olan dişlerin son konumunun tüm üç boyutlu bilgisine zaten sahip olmuştur.

Aktarım maskeleri yoluyla dişlerin iç yüzeylerine yapılan saldırıların ağzındaki standart protokoller ve ekspresyon için robot tarafından bükülmüş bireyselleştirilmiş kemerler dizisinin uygulanması ile birlikte gerçekleştirilecek terapötik projenin gerçekleştirilmesi ve ön plana çıkarılmasını kullanan bu mühendislik teknolojisi Diş hizalamasında, kişiselleştirilmiş ekipmana, çok şiddetli derecede bile olsa, maloklusyonların ve dental yanlış hizalamaların çözümünde altın standart özellik verir.

Lingual ortodonti eksiz ortodontik tellerden ve kompozit reçineden oluşan bir cihaz kullanan bir terapidir. Fikir, ortodontik tutma tutma evresinde bağlı tutucular olmasına rağmen, ön dişlerin dengesiz konumunun gözlemlenmesinden kaynaklanmaktadır ve tam da aynı ortodontik tellerin kullanılmadan istenen diş hareketlerinin kullanılması ve önceden etkinleştirilmesidir.

Günümüz de lingual ortodonti tedavisi çok önemli bir konuma gelmiştir. Sizlerde lingual ortodonti tedavisi olmak istiyorsanız Cem Caniklioğlu ile iletişime geçin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir