Lingual Ortodontiye En Uygun Aday

Lingual Ortodontiye En Uygun Aday

Gülümsemelerini iyileştirmek isteyen ancak ortodontik çalışma yapıldığını bilmelerini istemeyen yetişkinler ve gençler. Lingual ortodonti, diş hareketlerinin çoğunlukla ağzın önünde olduğu durumlar için çok uygundur. Lingual ortodontiklerin sizin için doğru seçim olup olmadığına karar vermek için ilk konsültasyonunuzu takiben lingual diş telleri tek bir ziyarette dişlerinize takılır. Dişleriniz temizlenir ve metal bağlantılar dişlerinizin içine özel diş tutkalı ile sabitlenir. Özel bir dilli kemer teli yerleştirilmeden önce şekillendirilmiş ve ayarlanmıştır. Kemer teli, dişlerinizi yavaşça düz bir konuma çekmek için dişlerinize baskı uygular.

Dilde biraz rahatsızlık olması normaldir, ancak diş telleri dilin onlara kolayca uyum sağlamasına yardımcı olacak şekilde tasarlandığından, bu hızla gider. Çiğneme normal olduğunda dişlerin bazı hassasiyeti normaldir ancak yine dişler hareket etmeye başladığında hızlı bir şekilde yerleşir. İlerlemeyi kontrol etmek ve kemer telini gerektiği gibi ayarlamak için normalde 4-6 haftada bir ziyaretiniz olacak.

Görünmez – lingual diş tellerinin temel faydası, kimsenin haberi olmadan ortodontik tedavi görebilmenizdir. Dişlerinizde görünen teller ve ekler düşüncesinden vazgeçerseniz, bu sizin için ideal bir seçenek olabilir. 

 Hız – diş telleri, 6 hafta gibi kısa bir sürede sonuçları gören birçok insanla daha hızlı çalışabilmeleri için özel bir ‘kendi kendine bağlanan’ sistemi kullanır.

Konfor – onlar nedeniyle en rahat ortodontik sistemlerden biridir. Kendiliğinden bağlanan sistem telin sıkılaştırma gerektirmeden tedavi boyunca hareket etmesine izin verir ve böylece dişler üzerinde sabit bir yumuşak kuvvet vardır. Bu aynı zamanda tedavi sırasında bizimle daha az ziyaret yapmanız gerektiği anlamına gelir.

Lingual ortodonti diş telleri ile donatılmışsanız, küçük metal destekleri dişlerinizin iç yüzeyine takarız. Sabit diş teli gibi görünürler ve çalışırlar   ancak daha küçük ve daha rahat oldukları için dilinize sürtünmezler. Dahası, dil diş telleri bireysel dişlerinizi ölçmek için yapılır, böylece size özel bir formda olduğunuzdan emin olabilirsiniz. 

Lingual ortodonti günümüzde artık çok fazla tercih edilebilen tedavi sistemi olmuştur.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir