Lingual sistemi keşfedin

Lingual sistemde ekler, diş kemerinin lingual tarafına veya dişlerin iç tarafına yerleştirilir, bu da bu yöntemi kullanan cihazları içeriden gizli olarak hareket etmesine izin vererek dışarıdan görünmez hale getirir.

Lingual ortodonti, dişlerinizin iç (lingual) yüzüne yapıştırılmış görünmez bir sabit cihaz kullanarak dişlerinizi yeniden hizalamanıza izin veren ortodontik bir tekniktir. Dişlerin hizalanması, ortodontik cihaz görünür olmadan, tamamen kendi takdirine bağlı olarak gerçekleşir.

Güzel ve uyumlu bir diş hekimi, refah ve canlılığın bir ifadesidir ve iyi ağız sağlığı için en iyi öncüldür. Bugün , lingual sistem,  modern ve neredeyse görünmez bir sistem ile sağlıklı ve göz kamaştırıcı bir gülümseme elde edebilirsiniz .

Ortodonti sorunu çok derinse, trombositlerin ayrılmasını önlemek için arka sektörlerde geçici olarak yükseklik uygulamak gerekir. Kontroller, geleneksel sabit teknikte olduğu gibi her üç ila dört haftada bir yapılır.

Lingual sistemin özellikleri:

  • Estetik: Dental ark içine uygulanır ve neredeyse görünmezdir.
  • Rahat: Dişlerin iç yüzeyine yerleştirilmiş altın alaşımlı bağlantılar ince ve hantal değildir.
  • İlk sonuçlar kısa sürede fark edilir.
  • Kişiselleştirilmiş: Sadece sizin için tasarlanmış ve üretilmiş bir ortodontik yöntemdir.

Lingual ortodonti nasıl ortaya çıktı?

Lingual ortodonti, VIP’lerin ve film oyuncularının gülümsemelerini mükemmelleştirmek için 80’lerde Hollywood’da doğdu. Metal cihazlara kıyasla herhangi bir rahatsızlığa veya estetik uyuşmaya neden olmayan bir teknik. 

İlk braketler (metal ekler), görünmez hareket ettirmek için dişlerin iç yüzüne adapte edilen ve kullanılan standart eklerdi.

Daha sonra şirketler inovasyona ve lingual tekniğin geliştirilmesine yatırım yapmaya başladı. Dişlerin iç veya lingual tarafına yapıştırılmak üzere özel olarak tasarlanmış ataşmanlar bu şekilde pazarlandı.

Lingual ortodonti herkes için iyi midir?

Bugün, lingual cihaz ile her türlü maloklüzyonlu hastaları tedavi etmek mümkündür:

  • I, II ve III sınıfının maloklüzyonları
  • derin bir ısırık veya açık bir ısırık varlığı ile ilişkili olsun veya olmasın
  • lateral çapraz ısırmanın varlığı ile ilişkili.

Ayrıca, çıkıntılı dişler, diastemili dişler, kalabalık dişler, arkaya veya ağzın içine eğik dişler vb.Gibi çeşitli diş hizalama durumlarını düzeltmek mümkündür.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir