Yetişkin Ortodonti Tedavisi Nedir?

Yetişkin ortodonti, diş yanlış hizalamalarının ve çene düzensizliklerinin (malklusular) diş telleri, açık hizalayıcılar ve diğer aletler kullanılarak teşhis ve tedavisine odaklanan bir diş hekimliği uzmanlığıdır. Sadece estetik gelişim için değil, ortodonti de bir ömür boyu hastanın genel ağız sağlığını iyileştirmeye hizmet eder ve hatta konuşma engellerine yardımcı olabilir. Düzgün hizalanmış bir ısırık yemek yemeyi, gülümsemeyi ve konuşmayı kolaylaştırır!

Diş Hekimi ile Ortodontist Arasındaki Fark Nedir?

Bir ortodontist, ortodontik oturma programı olan bir üniversitede diş hekimliği okulunun ötesinde ek üç yıllık bir eğitime katılan, diş ve çenelerin hizalanmasında uzmanlaşmayı seçen bir diş hekimidir. Bazı genel diş hekimleri hastalara diş telleri sunsa da, bir ortodontist diş dizilimini ve ısırık sorunlarını tanıma ve tedavi etme konusunda uzmandır.

Ortodontik Tedavi Ne Kadar Sürer?

Tedavi tipik olarak 6-30 ay sürer ve yaşa, uyum sorunlarının ciddiyetine ve kullanılan tedavi yöntemine bağlıdır.

Ortodonti ile Hangi Tür Sorunlar Tedavi Edilir?

Diş teli ile çözülebilecek en yaygın sorunlardan bazıları, üst üste binme, alt iç içe geçme, aşırı kalabalıklaşma ve boşluk bırakma sorunlarıdır.

Genellikle genetik faktörlerden kaynaklanan, ancak parmak emmesi gibi çevresel faktörlerle daha da kötüleştirilebilen ortodontik problemler, tedaviye başlamadan önce teşhis edilmelidir. Doğru tanı, fotoğraf çekmeyi, röntgen çekmeyi ve diş gösterimini içerir. Bu ağrısız tanı prosedürleri, hangi tedavinin sizin için uygun olduğu konusunda bilgilendirici kararlar almamızı sağlar.

Olağanüstü sonuçların, siz ve uygulamamız arasındaki bakımın koordinasyonunu en üst düzeye çıkarmaya bağlı olduğunu biliyoruz. Yetişkin ortodontik hedeflerinize ulaşmanız için mümkün olan en iyi hizmeti sunmayı taahhüt ediyoruz.

Tedavi Süreci

Hastayı ilk gördüğünüzde tedavi için motivasyonlarını belirlemek önemlidir. Bunlar, dişlerine ve / veya yüzlerine ilişkin estetik kaygıları veya bazı yiyecekleri yeme güçlüğüne yol açabilecek fonksiyonel sorunları, temporomandibular eklem disfonksiyonu veya konuşma bozukluğunun belirtileri ve / veya semptomlarını içerebilir.

Ortodontik tedavi için çok çeşitli problemlerle başvuran ve hangi tedavinin sağlanacağına karar veren yanlaş diş hekimlerden ziyade . Ortodontist bir tanı koyup bir sorun listesi oluşturduğunda, hastanın sorunlarını düzeltmek için uygun tedavi uzman ortodontistin kullanabileceği aralıktan seçilebilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir