Estetik Ortodonti

Görünmeyen Diş Teli

Görünmeyen Diş Teli

Lingual Ortodonti yani Görünmez Diş Teli ...
Görünmez Diş Teli

Görünmez Diş Teli

Halk arasında görünmeyen veya gizli diş ...

Çekici bir gülümseme ve bunu sağlayan sağlıklı, estetik ve düzgün dişler sosyal yaşantımızda gerek özgüvenimiz gerekse kişisel konforumuz açısından kendimizi rahat hissetmemize yardımcı olmaktadır. Konuştuğumuz veya gülümsediğimiz anda kendini ele veren sağlıklı ve estetik dişler her insanın vazgeçilmezi olmalıdır.

Günümüzde çapraşık dişlerin tedavisinde kullanılan ortodontik tedavilerin amacı hastalara düzgün bir çiğneme fonksiyonu kazandırmanın dışında estetik olarak çekici bir gülümseme sağlamaktır. Bu amaçla kullanılan ve dişlerin ön yüzeylerine uygulanan geleneksel ortodontik aygıtlar uzun süreli ortodontik tedavilerde görüntü açısından ciddi sıkıntılar yaratabilmektedir. Bu sebepten dolayı özellikle birçok erişkin hasta bu tedaviye mesafeli olarak yaklaşmaktadır.

Ortodontik tedavi arayışında olan hastaların bu süreçte estetik beklentilerini karşılayabilmek amacıyla günümüzde estetik ortodonti kavramı ortaya çıkmıştır. Dişleri hareket ettirecek ortodontik aygıtların tedavi süresince gözükmemesini hedefleyen bu tedavi anlayışında teller dişlerin dış yüzeylerine değil de arka yani dilden taraflarına uygulanmaktadır. Günümüzde estetik ortodonti sayesinde hastalarımızın ortodontik tedavi sırasında arzu ettikleri estetik beklentiler tam olarak karşılanabilmektedir.

Estetik ortodonti ile dış görünüşünüzden ödün vermeden ve sosyal yaşantınız zarar görmeden, hem sağlıklı ve estetik dişlere, hem de güvenli bir gülümsemeye ulaşmak artık çok kolay!

 

-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Lingual Ortodonti