Şeffaf Plaklar

Şeffaf Plak Tedavisi

Şeffaf Plak Tedavisi

Hasta için özel olarak üretilen ve ...
Invisalign

Invisalign

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde iki ...
Orthero Tedavisi

Orthero Tedavisi

Dişlere dışarıdan uygulanan metal veya şeffaf ...

Şeffaf Plak Tedavisi günümüzde diş çapraşıklıklarının tel kullanılmadan ve dışarıdan belli olmadan tedavi edilmesine olanak sağlayan bir tedavi yöntemidir. 2000 ‘li yılların başında ortaya çıkan bu tedavi yöntemi adından da anlaşılabileceği üzere hasta tarafından takılıp çıkartılabilen bir dizi plak serisi ile yapılmakta ve klasik diş tellerinin görüntüsünden kaynaklanan estetik kaygıları belirli ölçüde ortadan kaldırmaktadır. Şeffaf plak tedavisinin en büyük dezavantajı hasta kullanımına bağlı olması ve her vakada başarılı sonuç vermemesidir.

Şeffaf Plak tedavisi hem erişkin hastalarda hem de çocuklara uygulanan bir tedavi yöntemi olmakla birlikte yukarıda açıklandığı üzere bu tedavi yöntemi hastalarımız bu plakları ancak günde ortalama 22 saat kullandıklarında sadece orta ve basit diş çapraşıklıklarında gerçek anlamda çözüm olabilmektedir.

 

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

-Günlük yaşamınızı çok fazla etkilemez

-Üretilen şeffaf plaklar size özel olarak üretildiğinden tedavi sürecinde dilediğiniz gibi gülmenize olanak sağlayabilmektedir.

-Plakları kolayca çıkarabilir ve kendiniz geri takabilirsiniz.

-Her yaş grubuna kullanılabilmektedir.

-Dişlerimizde plak olduğu kolayca belli olmamaktadır.

-Şeffaf Plak tedavisi diş teli tedavisine göre daha kısa bir süreçtir.

Takılan şeffaf plakları gün içerinde en az 22 saat kullanmanız önerilmektedir. Hastanın bu plakları kullanım süresi tedavi süresi ile paralel olarak ilerlemektedir.

-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Whatsapp