Lingual Ortodonti

Lingual Tedavi

Lingual Tedavi

Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde ortodontik tedavi ...
Lingual Teknik Uygulamaları

Lingual Teknik Uygulamaları

Günümüzde ortodontide üst uzmanlık olarak kabul ...
Lingual Braketler

Lingual Braketler

Lingual tekniğin biyomekanik özelliklerinden dolayı, her ...
Lingual Tedavi Fiyatları

Lingual Tedavi Fiyatları

Lingual ortodonti ağız içine takılan diş ...
Görünmeyen Diş Teli Nedir?

Görünmeyen Diş Teli Nedir?

Lingual Ortodonti yani Görünmez Diş Teli ...
Görünmez Diş Teli

Görünmez Diş Teli

Halk arasında görünmeyen veya gizli diş ...

Günümüzde görünmez diş teli veya görünmeyen diş teli olarak bilinen lingual ortodonti özellikle erişkin hastalar arasında estetik kaygıları ortadan kaldırması nedeniyle günümüzün en popüler ortodontik tedavi yöntemlerinden biri olmuştur.

Tellerin dişlerin ön yüzüne değil de arka “yani dilden tarafa olan” yüzüne takıldığı bu tedavi yöntemi sayesinde braketlerin görünmesini tercih etmeyen hastalar, estetik kaygılar olmaksızın, tem tedavilerini gerçekleştirebiliyor hem de özgürce yaşamlarına devam edebiliyorlar.

Lingual Ortodonti konusunda gerekli eğitimi almış ortodontistler çekimli tedaviler dahil her türlü vakayı başarılı bir şekilde tedavi edebilirler. Çekimli vakalarda hastalardan gelen en önemli soru çekim boşluklarının estetik görüntüsü ile ilgili olmaktadır. Görünmeyen diş teli ile yapılan tedavide çekim boşlukları suni dişler ile kamufle edilmekte, diş hareketi ile boşluklar kapatırken bu dişler kademeli olarak aşındırılmakta, son noktada yapay diş tamamen çıkartılarak çekim boşluğ tamamen kapatılmaktadır. Bu şekilde çekim boşluklarından kaynaklanabilecek istenmeyen görüntü tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Özel laboratuvar ortamında kişiye özel olarak üretilen tellerin kullanıldığı bu tedavi yönteminde hastalarımızın tedavi sırasında yaşayabileceği sıkıntılar da asgariye indiğinden hem tedaviye uyum kolaylığı, hem de günlük yaşantıda estetik konforun devamı sağlanmaktadır.

Lingual ortodonti sayesinde dış görünüşünüzden ödün vermeden ve sosyal yaşantınız zarar görmeden, hem sağlıklı ve estetik dişlere, hem de güvenli bir gülümsemeye ulaşmak artık çok kolay!

-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Whatsapp