Lingual Ortodonti

Lingual Tedavi

Lingual Tedavi

Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde ortodontik tedavi ...
Lingual Teknik Uygulamaları

Lingual Teknik Uygulamaları

Günümüzde ortodontide üst uzmanlık olarak kabul ...
Lingual Braketler

Lingual Braketler

Lingual tekniğin biyomekanik özelliklerinden dolayı, her ...
Lingual Tedavi Fiyatları

Lingual Tedavi Fiyatları

Lingual ortodonti ağız içine takılan diş ...
Görünmeyen Diş Teli Nedir?

Görünmeyen Diş Teli Nedir?

Lingual Ortodonti yani Görünmez Diş Teli ...
Görünmez Diş Teli

Görünmez Diş Teli

Halk arasında görünmeyen veya gizli diş ...
Lingual Ortodonti Kliniği

Lingual Ortodonti Kliniği

Türkiye'nin Sadece Lingual Ortodonti Hizmeti Veren ...
Lingual Tedavide Hasta Profili

Lingual Tedavide Hasta Profili

Ülkemizde Lingual Ortodonti Hasta Profili ... ...
Lingual Ortodonti Hakkında Hasta Görüşleri

Lingual Ortodonti Hakkında Hasta Görüşleri

Çapraşık dişlerin ve çene bozukluklarının ... ...
Dijital Diş Hekimliği ve Lingual Ortodonti

Dijital Diş Hekimliği ve Lingual Ortodonti

Her insan güzel bir gülüşe sahip ...

Günümüzde görünmez diş teli veya görünmeyen diş teli olarak bilinen lingual ortodonti özellikle erişkin hastalar arasında estetik kaygıları ortadan kaldırması nedeniyle günümüzün en popüler ortodontik tedavi yöntemlerinden biri olmuştur.

Tellerin dişlerin ön yüzüne değil de arka “yani dilden tarafa olan” yüzüne takıldığı bu tedavi yöntemi sayesinde braketlerin görünmesini tercih etmeyen hastalar, estetik kaygılar olmaksızın, tem tedavilerini gerçekleştirebiliyor hem de özgürce yaşamlarına devam edebiliyorlar.

Lingual Ortodonti konusunda gerekli eğitimi almış ortodontistler çekimli tedaviler dahil her türlü vakayı başarılı bir şekilde tedavi edebilirler. Çekimli vakalarda hastalardan gelen en önemli soru çekim boşluklarının estetik görüntüsü ile ilgili olmaktadır. Görünmeyen diş teli ile yapılan tedavide çekim boşlukları suni dişler ile kamufle edilmekte, diş hareketi ile boşluklar kapatırken bu dişler kademeli olarak aşındırılmakta, son noktada yapay diş tamamen çıkartılarak çekim boşluğu tamamen kapatılmaktadır. Bu şekilde çekim boşluklarından kaynaklanabilecek istenmeyen görüntü tamamen ortadan kaldırılmaktadır.

Özel laboratuvar ortamında kişiye özel olarak üretilen tellerin kullanıldığı bu tedavi yönteminde hastalarımızın tedavi sırasında yaşayabileceği sıkıntılar da asgariye indiğinden hem tedaviye uyum kolaylığı, hem de günlük yaşantıda estetik konforun devamı sağlanmaktadır.

lingual ortodonti

Günümüzde geleneksel diş tellerinin aksine dişlerin arka yüzüne takılarak uygulanan Lingual Ortodonti günümüzde gelişen teknolojiler ile neredeyse mükemmel bir hale gelmiştir. Normal diş teli takılarak tedavi edilebilen her vakada uygulanabilen görünmeyen diş teli estetik açıdan tel taktırmak istemeyen hastaların tercih ettiği etkin bir tedavi yöntemidir. Görünmez diş teli tedavisinde hastanın ağız yapısına uygun özel olarak üretilen ve dişlerin arka yüzlerine uygulanan ortodontik aygıtlar ile yapılan tedavide diş telleri hiçbir şekilde gözükmezler.
lingual ortodonti

Lingual ortodonti sayesinde dış görünüşünüzden ödün vermeden ve sosyal yaşantınız zarar görmeden, hem sağlıklı ve estetik dişlere, hem de güvenli bir gülümsemeye ulaşmak artık çok kolay!

 

Lingual Ortodonti de Yaş sınırı var mıdır?

Lingual Tedavi uygulamaları sürekli dişlerin sürmesinin tamamlandığı 12 yaş da başlar üst yaş sınırı açıktır. Yani her yaşta hastaya uygulanabilir. Burada önemli konu tedavinin uygulanacağı erişkin hastalarda dişleri çevreleyen destek dokunun -yani kemik ve diş eti- sağlıklı olmasıdır. Burada bir diğer önemli nokta Lingual Ortodonti uygulamalarının erişkin hastalarda sadece çapraşık dişleri düzeltmek için değil aynı zamanda protez veya implant tedavisi öncesinde de uygulandığıdır.

 

Lingual Ortodonti Çocuklarda uygulanabilir mi?

Evet! Lingual Ortodonti tedavisinde yaş sınırı yoktur. Büyüme gelişim çağındaki çocuklarda dışarıdan uygulanan geleneksel ortodontik tedavi yöntemlerinin tümü Lingual Teknik ile birlikte uygulanabilmektedir. Lingual Ortodonti de diş çürüğü riskinin daha az olması bu tedaviyi çocuklar için daha cazip hale getirmektedir. Bunun yanında çocuklarda diş kuron boylarının kısa olması Lingual Tedavi uygulanmasında bazı sıkıntılara yol açabilmektedir. Son olarak Lingual Ortodonti Fiyatlarının daha yüksek olması çocuk hastalarda Lingual Tedavi uygulamasının sınırlı kalmasına sebep olmaktadır.

 

Görünmez diş telleri ile tedavi olacak hastaların bazıları özellikle bu teknik ile yapılan veya duymuş oldukları olumsuz söylemlerden dolayı tedavi öncesinde çok fazla tereddüt yaşayabilmektedir. Bu sebeple görünmeyen diş telleri ile tedavi düşünen bu tarz profile sahip hastalar için kliniğimizde gizli tel tedavisi öncesinde bir ön uygulama yapılmaktadır.

Lingual ortodonti tedavisinde karşılaşabileceği zorluklar ile tereddütlü yaklaşan hastalarımızda öncelikle bu braketleri şeffaf plakların arkasına yerleştiriyoruz. Hastalarımız bu plak ile yaşayabileceği sıkıntılar ve alışma süresi hakkında genel bir fikir sahibi olduktan sonra tedaviye başlıyoruz. Plakların kalınlığından dolayı ağız içerisindeki braketlerin gerçek lingual braket ve lingual teller uygulandığında göre daha fazla rahatsızlık vereceği hastalarımıza mutlaka açıklanmalıdır.

 Lingual Ortodonti Görünmez Diş Teli Fiyatları

Lingual Ortodonti fiyatları vakaya göre değişmekle birlikte dışarıdan uygulanan tellere göre ortalama olarak iki kat daha maliyetlidir. Görünmeyen diş teli fiyatlarının geleneksel ortodonti fiyatlarına göre daha maliyetli olmasının en önemli sebebi bu tedavide kullanılacak braket ve tellerin laboratuvar ortamında kişiye özel olarak hazırlanmasıdır. Bunun dışında bu tedaviyi uygulayacak ortodontistlerin bu teknik konusunda uzmanlaşmış olmaları ve kullanılan malzemenin daha maliyetli olması tedavinin fiyatını arttıran en önemli sebeplerdir.

Günümüzde ortodontik tedavi sürelerini şu an için kısaltmak mümkün olmasa da tedavide kullanılan braket ve tellerin görüntü problemini ortadan kaldırarak tedavi süresini hasta açısından bir problem olmaktan çıkartmak mümkün olmaktadır. İşte bu noktada ortodontik aygıtların tellerin arka yüzeylerine uygulandığı görünmeyen diş teli veya görünmez diş teli tedavisi olarak biline lingual ortodonti erişkin hastalar tarafından en fazla tercih edilen ortodontik tedavi seçeneği olarak ortaya çıkmaktadır.

 

 
-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Whatsapp