Halk arasında görünmeyen veya gizli diş telleri olarak ta bilinen Lingual Ortodonti özellikle dışarıdan uygulanan ortodontik aygıtların görüntüsünden rahatsız olan ve bu sebeple ortodontik tedaviye mesafeli yaklaşan hasta grupları tarafından tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Yukarıdaki açıklamadan da anlaşılabileceği üzere Lingual Tedavi de kullanılan braket ve teller dişleri arka yüzeylerine uygulanmakta ve bu sebeple uzun süren ortodontik tedavilerde hastalar herhangi bir estetik sorun yaşamamaktadırlar. Ağırlıklı olarak erişkin hastalar tarafından tercih edilen bu tedavi yöntemi sayesinde hastalarımız dış görünüşlerinden ödün vermeden sosyal yaşantılarına rahat bir şekilde devam edebilmektedirler.

Bu noktada hastaların dikkat etmesi gereken en önemli nokta tedaviyi yapacak olan doktorun Lingual Ortodontist unvanına sahip olmasıdır. Bu tedavi yöntemi günümüzde ortodonti alanında üst uzmanlık olarak kabul edilmektedir. Tedaviyi uygulayacak doktor bu teknik ile ilgili gerekli eğitimi almış ve yeterli tecrübeye sahip ise her türlü vakada kusursuz olarak uygulanabilmektedir. Diğer bir deyişle; Görünmez Diş Teli ile dışarıdan uygulanan teller ile tedavi edilen her türlü vaka tedavi edilebilmektedir.

Görünmez diş teli ile yapılan tedavisinin en büyük avantajı ortodontik tedavi sırasında herhangi bir estetik kaygı yaşamamızı sağlamasıdır. Ortodontik tellerin kötü görünümünden dolayı hastalarda yaşanabilecek özgüven kaybı ortadan kaldırılarak yapılan tedavide kısa sürede gözle görülebilir sonuçlar elde edilmektedir.

Görünmez diş teli uygulamalarında alanında uzmanlaşmış doktorlar tarafından uygulandığında her türlü vakada yüz güldürücü sonuçlar elde edilmektedir. Bu tekniği ülkemizde başlatan ilk doktorlardan olan Dr. Cem Caniklioğlu 2018 yılından bu yana bu hizmeti sadece görünmeyen diş tellerinin uyguladığı kliniğinde hastalarına sunmaktadır.