Laboratuvar Hizmetleri

Lingual Teknikte Laboratuar

Lingual Teknikte Laboratuar

Lingual tekniği diğer ortodontik uygulamalardan faklı ...
Dijital Diş Hekimliği ve Lingual Ortodonti

Dijital Diş Hekimliği ve Lingual Ortodonti

Her insan güzel bir gülüşe sahip ...

Dijital diş hekimliği sisteminin sunmuş olduğu çözümler diş hekimliği branşlarının hepsinde olduğu gibi ortodonti alanında da hızla kullanılmaya başlanmıştır. Sadece görünmeyen diş teli tedavisinin uygulandığı kliniğimizde diş hekimliği alanında meydana gelen dijital gelişmeler yakından takip edilmektedir.

 

Hastalarımızın ağız içi görüntülerini 3D tarayıcılar ile bilgisayara aktarıyor ve dişlerinizdeki bozuklukları bilgisayar ortamında düzeltiyoruz. Bu şekilde hazırlanmış tedavi sonunda elde edilmesi hedeflenen sonucu gösteren modellerin çıktılarını 3D yazıcılardan elde ediyor ve vaka için en uygun lingual braketi seçiyoruz. Sonrasında ise kişiye özel hazırladığımız braketleri özel aktarma aparatları ile dişlerin arka yüzeylerine yerleştiriyoruz.

Özellikle öngörülebilirliğin çok fazla ön plana çıktığı görünmez diş teli tedavisinin laboratuvar aşamasında dijital teknolojilerin kullanılması günümüzde nereyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu tedavide kullanılan lingual braket ve lingual teller laboratuvarda son teknoloji kullanılarak kişiye özel olarak üretilmektedir. Hastalarımızın 3D ağız içi tarayıcılar ile alınan görüntüleri bilgisayar ortamına aktarılmakta ve burada dişlerindeki ortodontik bozukluklar düzeltilmektedir. Bilgisayar ortamında hastaya ait düzeltilmiş modellerin 3D yazıcılardan çıktıları alınmakta, sonrasında ise hasta için en uygun lingual braket seçilerek kişiye özel olarak hazırlanmaktadır. Kişiye özel olarak hazırlanan lingual braketler ağız içerisine özel aktarma aparatları ile taşınarak yapıştırılmaktadır.

Görünmeyen diş telleri ile tedavi hizmeti vermeye başladığımız 2000’li yılların başında laboratuvar desteğinin bu tedavinin en önemli parçası olduğu gerçeğinden yola çıkarak kurduğumuz kendi laboratuvarımızda bugün son teknolojiyi kullanarak ürettiğimiz hastaya özel olarak hazırlanan lingual braket ve lingual teller sayesinde hasta konforunu en üst seviyeye taşıyor, tedavi sürelerini kısaltıyoruz.

-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Lingual Ortodonti