Lingual Sosyal Altı

Lingual Sosyal Altı (LAS) Tedavisi

Lingual Sosyal Altı (LAS) Tedavisi

Kapanış problemi olmayan hastalarda ön bölgede ...
Lingual Sosyal Altı ve Porselen Lamina Uygulaması

Lingual Sosyal Altı ve Porselen Lamina Uygulaması

Halk arasında yaprak diş olarak bilinen ...
Lingual Sosyal Altı ve Kompozit Lamina Uygulaması

Lingual Sosyal Altı ve Kompozit Lamina Uygulaması

Diş renkleşmelerinde, dişlerin ön yüzeylerinde estetik ...
Lingual Sosyal Altı ve Bonding Uygulaması

Lingual Sosyal Altı ve Bonding Uygulaması

Sadece lingual ortodontik tedavi ve LAS ...

Şeffaf Plak tedavisinin gerçek alternatifi olan ve bu tedavi ile yapılamayan diş hareketlerini gerçekleştiren LAS (lingual sosyal altı) tedavisi günümüzde erişkin hastalar tarafından sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır.

Tekniğin ilk uygulamalarında hastaların ön bölgelerinde çapraşıklık sorununun kısa sürede çözüldüğü, ancak tellerin sadece ön dişlere uygulandığına bağlı olarak ön bölge ile arka dişler arasında bir uyumsuzluk meydana geldiği görülmüştür. Kliniğimizde Dr. Cem Caniklioğlu tarafından modifiye edilmiş olarak uygulanan LAS (Lingual Sosyal Altı) sisteminde söz konusu bu sorun tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Bu tedavi sayesinde birçok plak ile aylar içerisinde gerçekleştirilmeye çalışılan diş hareketleri çok daha kısa süre içerisinde, hasta işbirliği gerektirmeden kontrollü bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gerçek anlamda görünmez olan bu sistem günümüzde erişkin ortodontisini başka bir boyuta taşımıştır.

İlk olarak Japon ve İtalyan iki lingual ortodontist tarafından geliştirilen bu tedavi yöntemi ilerleyen yıllarda Dr.Cem Caniklioğlu tarafından modifiye edilerek kliniğimizde yaygın olarak uygulanmaya başlanmıştır

-

drcem@lingualortodonti.com

7/24 Mail Ulaşımı

-
Lingual Ortodonti