Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde ortodontik tedavi de yaş sınırı kalkmıştır. Dişleri ve onları çevreleyen dokuların sağlıklı olduğu bireylerde ister 13 yaşında olun isterseniz 70 yaşında, siz de görünmeyen diş telleri ve braketler sayesinde ortodontik tedavinizi yaptırabilir kimse fark etmeden hayalinizdeki mükemmel gülüşe sahip olabilirsiniz.

Günümüzde teknolojik gelişmeler sayesinde ortodontik tedavi de yaş sınırı kalkmıştır. Sadece lingual ortodontinin uygulandığı kliniğimizde ister 13 isterseniz de 70 yaşında, siz de görünmeyen diş telleri ve braketler sayesinde ortodontik tedavinizi yaptırabilir kimse fark etmeden hayalinizdeki mükemmel gülüşe sahip olabilirsiniz.

 

Hastalar düzgün dişler ve mükemmel bir gülüşe sahip olabilmek için ortodontistlere başvurmakta ancak çoğu zaman bu sonuca ulaşmalarını sağlayacak olan ortodontik aygıtları estetik kaygılarından dolayı taktırmak istememektedirler. Bu noktada dişlerin dış yüzeylerinde metal braketler yerine uygulanan diş rengine yakın seramik braketler yetişkin hastalar arasında ortodontik tedaviye olan ilgiyi bir miktar arttırmıştır. Ancak kullanılan tellerinin metalik görüntüsü ve braketlerin zaman içerisinde renk değişikliğine uğraması bu yöntemin yetişkinler hastalar arasında lingual tedaviye bir alternatif olmasını engellemiştir. Günümüzde şeffaf braket ve teller estetik ortodontide dışarıdan uygulanan metal braketler ile lingual tedavi arasında bir ara çözüm olarak tercih edilmektedir.

Son 10 yıl içerisinde estetik ortodonti alanında meydana gelen teknolojik gelişmeler sayesinde artık günümüzde estetik sabit ortodontik tedavi denilince akla braket ve ark tellerinin dişlerin arka yüzeylerine yerleştirildiği görünmez diş telleri olarak bilinen lingual ortodontik tedavi gelmektedir. Özellikle yetişkin hastalar tarafından tercih edilen lingual tedavi dişlerin iç yüzlerine takılan tellerle yapıldığı için erişkin hastalarınortodontik tedavi ile ilgili estetik kaygısını tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Sadece lingual tedavinin yapıldığı kliniğimizde aynı zamanda bünyemizde bulundurduğumuz kendi laboratuarımızda, bilgisayar ortamında kişiye özel olarak tasarlanan tel ve braketler ile hastalarımıza başkaları tarafından fark edilmeyecek şekilde tasarlanmış tedavi yöntemleri sunulmaktadır. Bu şekilde yetişkin hastalarımızın yaşayacağı sıkıntılara anında cevap verilebilmektedir.


 

Lingual tedavide tel ve braketlerin uygulanmasını takiben hastalarımız uygulanan koruyucular ve kendilerine verilen konuşma egzersizleri sayesinde ortalama 2-3 hafta içerisinde lingual apareylere alışmakta, konuşma ile ilgili yaşanan sıkıntılar tamamen ortadan kalkmaktadır. Bu noktadan sonra tedavi süresince bir yandan dişlerindeki düzelmeleri adım adım izlerken diğer taraftan özgürce gülümseyebilmektedirler.

Sadece lingual tedavinin uygulandığı kliniğimizde estetik kaygıları yüksek hasta grupları dış görünüşlerinden ödün vermeden dişlerindeki düzelmeyi daha tedavi başından itibaren adım adım izleyebilmekte, bir yandan düzgün dişlere sahip olurken diğer taraftan da tedavi sırasında özgürce gülümseyebilmektedirler.