Türkiye'nin Sadece Lingual Ortodonti Hizmeti Veren ...

Türkiye'nin Sadece Lingual Ortodonti Hizmeti Veren İlk ve Tek Ortodonti Kliniği

 

Günümüzde estetik diş hekimliği alanında her geçen gün bir yeniliğe imza atılıyor. Uzun soluklu bir tedavi çeşidi olan ortodontik tedavi erişkin hastaların mesafeli yaklaştığı, özellikle de iş dünyasında sürekli toplantılarda ya da göz önünde olan kişiler tarafından estetik kaygılar sebebiyle çok fazla tercih edilmeyen bir tedavi çeşidiydi. Ancak son özellikle son 20 yıl içerisinde diş hekimliğinde meydana gelen teknolojik ilerlemeler ortodontistlere bu hasta gruplarına da hitap eden ve tedavi sırasında başkaları tarafından fark edilmeyecek şekilde tasarlanmış tedavi yöntemleri sunmaya olanak tanıdı.

Meslek hayatında 2000-2018 yılları arasında Lingual Tedavi yi geleneksel ortodontik yaklaşımlar ile birlikte uygulayan Dr. Cem Caniklioğlu 2018 yılında sadece Lingual Teknik ile tedavi olmak isteyen hastalara hizmet verecek olan Türkiye nin ilk Lingual Ortodonti kliniğini açmıştır.

Lingual Ortodonti yi zaten yaklaşık olarak 2000 li yılların başından bu yana geleneksel ortodontik tedaviler ile birlikte uygularken tekniğin gerek çalışma yöntemlerinin farklı olması, gerekse bu teknik ile yapılan tedavilerde kesintisiz bir laboratuar desteğine ihtiyaç duyulması böyle bir kliniğin açılması fikrini doğurmuştur. Bu amaçla 2018 yılında ileri derecede uzmanlık gerektiren, sadece Lingual Ortodonti alanında hizmet veren ve aynı zamanda bünyesinde kendi Lingual Ortodonti Laboratuarı nı da bulunduran ülkemizdeki ilk ve tek Lingual Ortodonti Kliniği kurulmuştur.  


 

Neden Farklıyız?

-Sadece lingual ortodonti ile tedavi edilmiş 3000 + vaka

-Sadece görünmeyen diş tellerinin uygulandığı Türkiye’nin ilk ve tek lingual ortodonti kliniği

-Kendi bünyemizde bulunan laboratuvarımızda kişiye özel çözümler

-Hasta Memnuniyeti odaklı yaklaşım

-Türkiye’de lingual ortodontiyi uygulayan ilk ortodontistlerden, 20 yıllık tecrübe
 

Türkiye de tek dünyada örneği sayılı olan bu kliniğimizde önümüzdeki dönemde hedefimiz sosyal ve estetik çekinceler sebebiyle ortodontik tedavi olmaktan kaçınan erişkin hastalarda son teknolojiyi kullanarak hasta konforunu en üst düzeyde tutmak ve hasta memnuniyeti odaklı kişiye özel bir tedaviler sunmaktır.