Çapraşık dişlerin ve çene bozukluklarının ...

Çapraşık dişlerin ve çene bozukluklarının düzeltilmesinin tek yolu olan ortodonti yani diş teli tedavisine birçok yetişkin hasta estetik kaygılardan dolayı sıcak bakmıyor. Dışarıdan diş teli takan yetişkinlerin bazıları ise bir müddet sonra estetik kaygılara bağlı özgüven eksikliği yaşamaya başlayarak tedavilerini yarım bırakabiliyor.

2000’li yılların başından bu yana Lingual Teknik uygulamalarını sürdüren Dr. Cem Caniklioğlu 2018 yılında sadece Lingual Tedavi uygulanan Türkiye’nin ilk ve tek Lingual Ortodonti Kliniği ni hizmete sunmuştur.

Lingual Teknik ile tedavi olan bazı hastalarımız Lingual Ortodonti ile ilgili ne diyor?

Meltem Fidan, 28 yaşında: Tıbbi tanıtım temsilcisi olarak her gün hastane ve muayenehanelerde hekim ziyaretlerinde bulunuyorum. Lingual braketleri tercih etmemin sebebi estetik açısından sorun yaşamayacak olmamdı. Tedaviye alışma süresinde telaffuz sorunu olursa diye endişe ettim ancak hiç korktuğum gibi olmadı.

 

Asya Tabak, 30 yaşında: Aslen biyoloğum ancak öğretmen olarak çalıştığım dönemde diş tellerimin görünmesini istemediğim için lingual tedaviyi tercih etmiştim. Konuşmalarda telaffuz bozukluğu ya da ağız içerisinde ve dilde tahrişi olabilir diye okumuştum ama ilk gün bile öğrencilerim fark etmediler, kolay alıştım.

Zeynep Katkar Mayda, 35 yaşında: Anketörlük ve ürün tanıtım temsilciliği yapıyorum. Müşterilerimle konuşurken braketlerin görünmesini istemediğim için lingual ortodontiyi tercih ettim. Alışma dönemim sadece bir hafta oldu, tedaviye başladıktan sonra evlendim, hamilelik de bile başka sorun yaşamadım.

 

Murat Şule, 35 yaşında: Elektrik teknisyeniyim, çok yoğun çalıştığım için lingual tedaviyi tercih ettim. Sadece ilk birkaç gün alışmaya çalıştım, sonrasında braketler hayatımda hep varmış gibi rahattım, iş tempom çok yoğun, gece gündüz mesailerim var, sorun yaşasaydım ya işlerim aksardı ya da tedaviyi sonlandırmak zorunda kalırdım, yetişkin hastaların lingual tedaviyi tercih etmelerini tavsiye ederim.

 

Aybars Eren, 29 yaşında: Bir kamu kuruşunda görevliyim, tavsiye üzerine lingual ortodonti tedavisine karar verdim. Bu yıl içinde lingual ortodonti tedavisine başladım, öğretmenlik yaptım, askerlik görevimi tamamladım hem de evlendim. Hayatın yoğunluğu içerisinde tedavi konusunda hiçbir sorun yaşamadım.