Baharın gelişi, yazın yaklaşmasıyla birlikte başta kadınlar olmak üzere, herkes için daha güzel görünme dönemi başladı. Zayıflama trendleri, saç modelleri, lazer uygulamalar derken, güzellik merkezlerinin dolup taştığı bugünlerde; kendinizde kalıcı bir güzellik yapmaya ne dersiniz? Görünmeyen diş teli uygulamasının Türkiye’deki öncülerinden Dr. Cem Caniklioğlu, lingual tekniğin her yaş ve meslekten kişi için uygun olduğunu söylüyor.

Dişlerindeki çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntılar yaşayan ancak estetik olarak pek de hoş durmayan diş telleri, bu tür sorunların tek çözümü değil. Son yıllarda giderek yükselen bir alternatif olarak dikkat çeken görünmeyen diş telleriyle, dış görünüşten ödün vermeden, ortodonti tedavisi görmek mümkün. 

Dışarıdan bakıldığında görülmesi imkânsız olan lingual diş telleri ve braketler dış görünüşüne önem veren herkes için en ideal çözüm olarak dikkat çekiyor. Dişlerin arka yüzeyine takılan özel braket ve teller, laboratuvar ortamında kişiye özel olarak hazırlanıyor. Dr. Cem Caniklioğlu, ortalama 2 haftalık bir alışma döneminin ardından kişinin, bir yandan çapraşık ya da ayrık dişlerinin tedavisini görürken; diğer yandan hiçbir estetik problem yaşamadan hem sosyal yaşamını hem de iş yaşamını sürdürebildiğine dikkat çekiyor.

Dışardan asla fark edilmeyen lingual diş telleri, dişlerin ön yüzüne takılan ve dış görünüşüne özen gösterenlerin tercih ettiği şeffaf diş tellerine nazaran da estetik üstünlüğünü koruyor.   Lingual Teknik, politikacılardan sanatçılara, sporculardan öğrencilere kadar dış görünüşüne önem veren ya da ortodontik tedavinin yol açtığı olumsuz, istenmeyen görüntüden rahatsızlık duyabilecek herkes için bir devrim niteliği taşıyor.

Estetik kaygılarından ötürü ortodontik tedavi görmek istemedikleri için, çapraşık ya da ayrık dişleri ile ilgili tedavi görmeyenler, lingual teknik ile tüm kaygılarından uzak sağlıklı ve estetik bir ağza kavuşabiliyorlar.

Dr. Cem Caniklioğlu Hakkında: Lingual teknik ile ilgili alınmış patentlerinin yanı sıra konu ile ilgili yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış makaleleri, verilmiş tebliğ ve kursları bulunan Dr. Cem Caniklioğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1993 yılında aynı üniversitenin Ortodonti Anabilim Dalı'nda ortodonti asistanı olarak çalışmaya başlayarak 1998 yılında İstanbul Üniversitesi'nden almış olduğu burs ile Amerika Birleşik Devletleri Temple Üniversitesi'nde lingual ortodonti üzerine eğitim almıştır. 1999 yılında doktora eğitimini tamamlayan Dr. Cem Caniklioğlu 2003 yılında Avrupa Lingual Ortodonti Derneği (ESLO) ve Dünya Lingual Ortodonti Dernekleri'nin (WSLO) sınavlarını geçerek bu derneklerde aktif üye olma hakkını kazanmıştır. 2000-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda lingual ortodonti ile ilgili klinik ve bilimsel çalışmalar yapan Dr. Cem Caniklioğlu 2007 yılından itibaren serbest ortodontist olarak çalışmaktadır.

 

milliyet.com.tr Link İstanbul Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
sozcu.com.tr Link Sağlık Görünmeyen diş teli ile tedavi mümkün!
caferuj.com.tr Link Sağlık Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın!
mynet.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
haberler.com (1.Yayın) Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
haberler.com (2.Yayın) Link Haber Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın
sondakika.com (1.Yayın) Link Güncel Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
sondakika.com (2.Yayın) Link Güncel Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın
medyafaresi.com Link Güncel Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
onedio.com Link Sağlık Görünmeyen Diş Teli İle Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın
pegarose.com Link Kişisel Bakım Görünmeyen Diş Teli İle Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın
ogunhaber.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
haberdenhaber.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
sancaktepeses.com Link Sağlık Cem Caniklioğlu “Güzelleşmeye Dişlerinizden Başlayın” diyor
orduyorum.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
aydinlife.com Link Sağlık Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
olay53.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
politikars.com Link Sağlık Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
marasgundem.com Link Sağlık Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"
malatyagercek.com Link Haber Dr. Cem Caniklioğlu: "Güzelleşmeye dişlerinizden başlayın"