Normal diş tellerinin aksine dişlerin arka yüzüne takılarak uygulanan Lingual Ortodonti, günümüzde gelişen teknolojiler ile mükemmel bir hale gelmiştir.

 

Lingual Ortodonti, estetik açıdan diş teli taktırmak istemeyen hastaların tercih ettiği etkin bir tedavi yöntemidir. Hastanın ağız yapısına özel olarak üretilen ve dişlerin arka yüzlerine uygulanan ortodontik aygıtlar ile yapılan tedavide diş telleri herhangi bir iletişim halinde görünmezler.

 

Lingual ortodonti her vakada uygulanabilen tedavi yöntemidir. Diğer bir deyişle normal diş teli uygulanarak tedavi edilebilen her vaka lingual teknik ile de kusursuz olarak tedavi edilebilmektedir.

 

Bu tedavi hastalara sağladığı avantajları ve estetik kaygıyı ortadan kaldırması nedeniyle erişkin hastalar arasında günümüzün en popüler ortodontik tedavi yöntemidir. Ancak burada iki önemli noktada dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Birinci husus; lingual tedaviyi uygulayacak olan doktorun lingual ortodonti eğitimini almış olması gerekmektedir. Lingual ortodonti günümüzde ortodonti alanında üst uzmanlık olarak kabul edilmekte ve bu tekniğin eğitimini alan doktorlar lingual ortodontist unvanını almaktadırlar. Bu eğitimi almamış doktorların uygulayacakları tedaviler hastalara çok büyük sorunlar yaşatabilecektir.

 

Diğer dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise; bu tedaviyi veren kliniğin tedavi ile ilgili işlemleri yapacak laboratuvarı kendi bünyesinde bulundurmasıdır. Tedavinin sadece başında değil her aşamasında gerekli olan laboratuvar desteğinin kesintisiz ve hızlı olması lingual tedavideki başarının en önemli kriterlerinden birisidir. Bu anlamda yurtdışından laboratuvar desteği alınarak yapılan tedavilerde hizmet alımında ciddi sıkıntılar yaşanabileceği tartışmasızdır.

 

Lingual tedavide ücretler ortodontik braket ve teller özel laboratuvarlar da hastaya özel olarak üretildiğinden, üst uzmanlık gerektirdiğinden ve hastada kullanılan materyallerin daha maliyetli olması sebebiyle normal diş tellerine göre 2-3 kat daha pahalı olabilmektedir. Ancak tedavi ücretleri kişinin ihtiyacı olan tedaviye göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Lingual Ortodonti Fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. İrtibat Tel: 0 212 231 36 46