Şeffaf Plak ile çapraşık olan dişlerinizi ideal pozisyona getirmek artık zor değil. Şeffaf Plaklar günümüzde diş çapraşıklıklarının tel kullanmadan ve dışarıdan belli edilmeden tedavi edilmesine olanak sağlamaktadır

Şeffaf Plak Tedavisi Nedir?

Şeffaf Plak ile çapraşık olan dişlerinizi ideal pozisyona getirmek artık zor değil.

Şeffaf Plaklar günümüzde diş çapraşıklıklarının tel kullanmadan ve dışarıdan belli edilmeden tedavi edilmesine olanak sağlamaktadır.

Peki diş teli kullanmadan dişlerde bulunan çapraşıklıklar nasıl düzeltilir?

Öncelikle diş yapınızın belirlenmesi için bazı ölçümler yapılır ve bu ölçümlerden sonra özel yazılımlar sayesinde ağızınızda bulunan çapraşıklıklara uygun olarak seri bir şeffaf plak üretimi gerçekleştirilir.

Bu plakların her biri 0.5 mm veya 1 mm lik bir hareket sağlamaya yönelik yapılmıştır. Her bir plak hasta tarafından 15 gün boyunca kullanılmaktadır. 15 günlük süreç sonunda kullanım sırası belirlenen diğer plağa geçiş yapılır.

Hasta bu plakları dişlerini fırçalarken veya yemek yerken çıkarabilir ve kolayca tekrar takabilir.

Şeffaf Plak Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • En önemli avantajlarından biri günlük yaşamınızı etkilememektedir.
  • Üretilen şeffaf plaklar size özel olarak üretildiğinden tedavi sürecinde dilediğiniz gibi gülmenize olanak sağlayabilmektedir.
  • Plakları kolayca çıkarabilir ve kendiniz geri takabilirsiniz.
  • Her yaş grubuna kullanılabilmektedir.
  • Dişlerimizde plak olduğu kolayca belli olmamaktadır.
  • Şeffaf Plak tedavisi diş teli tedavisine göre daha kısa bir süreçtir.

Takılan şeffaf plakları gün içerinde en az 22 saat kullanmanız önerilmektedir. Hastanın bu plakları kullanım süresi tedavi süresi ile paralel olarak ilerlemektedir.

Şeffaf Plak Tedavisini Herkesin Yaptırması Mümkün Mü?

Şeffaf Plak hem erişkinlere hem de çocuklara uygulanan bir tedavi yöntemidir. Orta ve basit diş çapraşıklıklarına çözüm olabilmektedir. Bazı ortodontik tedavi gerektiren hastalara şeffaf plak tedavisi uygulanmaz. Bu tedaviye uygun olup olmadığınızı öğrenmek için ortodontistlerimiz tarafından kontrollerinizin yapılması gerekmektedir.

Daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şeffaf plak fiyatları ve diğer detaylar için irtibat Tel: 0 212 231 36 46 - 0 533 270 50 68