Sonbahar yaklaşıyor ve caddeler, evler yeniden eski kalabalığına kavuşuyor. Tatillerin vazgeçilmezi her ne kadar deniz, şezlong ve dondurma olsa da, aslında o huzurlu dakikalarda herkes aynı zamanda kışın neler yapacağını planlıyor. Şehre dönenler tatil boyunca yaptıkları kış planlarını bir bir uygulamaya başladılar. En popüler 8 Kış Planını sizin için derledik.

Popüler planlar arasında, sağlık ve güzellik kararlarının yanı sıra kişisel gelişim, dekorasyon değişikliği ya da sigarayı bırakmak gibi kararlar yer alıyor. Yazın daha çok hissedilen diş hassasiyeti ve dişlerin çapraşık görüntüsünden kaynaklanan estetik rahatsızlıklar ile ilgili tedavi kararı da, bu 8 popüler plan arasında. Konuyla ilgili düşüncelerini ileten Lingual Ortodonti Uzmanı Cem Caniklioğlu, periyodik kontroller gerektiren lingual tedaviye başlamak için sonbaharın en uygun zaman dilimlerinden biri olduğunu vurguluyor. Dr. Cem Caniklioğlu “Dişlerindeki çarpıklık veya aralıklar nedeniyle yazın özgürce gülümseyemeyen ve tatillerine gölge düşen kişilerin bir yandan yazın bu son günlerinin tadını çıkarırken diğer yandan da tatil dönüşünde bir ortodontist ile buluşmalarında fayda olabilir” diyor.

Zayıflamak: Kışın kapalı ve kalın giysileri, yerini incecik yazlık kıyafetlere bırakalı beri, pek çok kişi kışın aldığı kiloların farkına vardı. Elbette yaz diyet yapmanın değil, keyfince sıcağın tadını çıkarmanın mevsimi. Yaz menüleri de tatil planına dahil ediledursun, şüphesiz diyet için en uygun zaman her zamanki gibi bir Eylül Pazartesi’si.

İş Değiştirmek: Şezlongun en ergonomik, en ortopedik kıvrımını nihayet yakalayıp, huzuru hissetmişken, işi düşünmek de neyin nesi! Ama oldu bir kere. Eylül’de kadrolar açılmış, işe alımlar başlamışken tatil dönüşü mutlaka yeni bir iş arayışına girilecek.

Lazer Epilasyon: Bu sene de bu önemli adımı atmanın vaktini kaçırdık. Sonbaharda ilk iş, lazer epilasyon için o ilk adımı atmak.

Evde Küçük Değişiklikler: Çamaşır Kurutma Makinesi mi, seramik tabanlı wok tava mı, saç şekillendirici mi? O şezlongda uzanmışken aklınıza düşen onlarca ev eşyası, elektrikli alet. Biri mutlaka sizin olacak, olmalı!

Estetik Operasyonlar: Vücudunuzda bir şey yine gözünüze fazla göründü ya da az! Ya da büyük. Kışın çaresine bakılacak! Estetik operasyon kararları, yaz aylarının en popüler kararları arasında.

Diş Tedavisi: Yazın bolca tüketilen soğuk içecekler, dondurma, dolaptan çıkmış karpuz, kavun. Dişlerinizin verdiği rahatsızlık, yaz boyu peşinizi bırakmadı. Üstelik var olan çapraşıklıklar ya da açıklıklar da size estetik açıdan zorluk çıkarıyor. Bu kez radikal bir değişiklikle ağzınızda devrim yapacaksınız. Dergide okumuştunuz, Lingual Ortodonti ile uzun süren ortodontik tedavide kullanılan tellerin estetik kusurlarına maruz kalmadan, dişlerinizin düzelmesini sağlayacaksınız.

Yabancı Dil Öğrenmek: Bu yaz da bir turiste yardımcı olabilmek için epey ter döktünüz. Üstelik kariyeriniz için en önemli gereklerden biri. Hem globalleşen dünyada, her şeyden haberdar olabilmek için yabancı dil şart. Bu kış, mutlaka bir yabancı dil kursuna gidilecek!

Sigarayı Bırakmak: Uzmanlar, sigarayı bırakmak ile ilgili en gerçekçi çözümün ilerideki bir tarihe hedef koymak olduğu görüşünde birleşiyor. Tatilin en trend kararlarından biri, “1 Ekim’de sigarayı bırakacağım”.

Dr. Cem Caniklioğlu Hakkında: Lingual teknik ile ilgili alınmış patentlerinin yanı sıra konu ile ilgili yurt içi ve yurt dışında yayınlanmış makaleleri, verilmiş tebliğ ve kursları bulunan Dr. Cem Caniklioğlu, 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden mezun olmuştur. 1993 yılında aynı üniversitenin Ortodonti Anabilim Dalı'nda ortodonti asistanı olarak çalışmaya başlayarak 1998 yılında İstanbul Üniversitesi'nden almış olduğu burs ile Amerika Birleşik Devletleri Temple Üniversitesi'nde lingual ortodonti üzerine eğitim almıştır. 1999 yılında doktora eğitimini tamamlayan Dr. Cem Caniklioğlu 2003 yılında Avrupa Lingual Ortodonti Derneği (ESLO) ve Dünya Lingual Ortodonti Dernekleri'nin (WSLO) sınavlarını geçerek bu derneklerde aktif üye olma hakkını kazanmıştır. 2000-2006 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Ortodonti Anabilim Dalı'nda lingual ortodonti ile ilgili klinik ve bilimsel çalışmalar yapan Dr. Cem Caniklioğlu 2007 yılından itibaren serbest ortodontist olarak çalışmaktadır.

İletişim:

Adres: Merkez Mahallesi Abide-i Hürriyet Caddesi Nazik Apartmanı No.55 Daire 3 80220 Şişli-İstanbul

T: 0212 291 52 97 - 0212 291 52 98

Adres: Bağdat Caddesi No.289-B Arıtan Apartmanı Kat 1 Daire 2 34728 Caddebostan/Kadıköy-İstanbul

T: 0216 478 06 49 - 0216 411 51 75

 
Sözcü Link Hayat En Popüler 8 Kış Planı
Milliyet.com.tr Link İstanbul En Popüler 8 Kış Planı
mynet.com Link İstanbul En Popüler 8 Kış Planı
haberler.com Link Güncel En Popüler 8 Kış Planı
cosmoturk.com Link Sağlıklı Yaşam En Popüler 8 Kış Planı
sondakika.com Link Güncel En Popüler 8 Kış Planı
onedio.com Link Kadın Kışın Yapılabilecek En Popüler 8 Plan
ogunhaber.com Link Haber En Popüler 8 Kış Planı
haberciniz.biz Link İstanbul En Popüler 8 Kış Planı
pegarose.com Link Sağlık Yazın yapılan en popüler 8 kış planı
olay53.com Link Haber En Popüler 8 Kış Planı
malatyagercek.com Link İnsan En Popüler 8 Kış Planı
haberdenhaber.com Link İnsan En Popüler 8 Kış Planı