Çekici Görünenlerin Meslek Hayatındaki Başarısı Daha Yüksek!

Estetik görünüm, günümüzde en çok önem verilen öğelerin başında geliyor. Bu durum rekabetin giderek acımasızlaştığı iş hayatında daha da ön planda. Artık yönetici ve yönetici adayları dış görünüşüne daha fazla önem veriyor. Konu üzerine Amerika ve Çin'de yapılan iki farklı araştırmanın sonuçları göre; çekici ve dinamik görünenlerin mesleki başarısı daha yüksek. Çekici görünmek için ise güzel dişler ve güzel bir gülümseyiş belirleyici faktörlerden.

Alman Die Welt dergisinin yaptığı bir araştırmaya göre Çin’de her yıl 7 milyon genç üniversiteden mezun oluyor. İşe alımlarda birçok açıdan aynı seviyede olan adayların çoğu, dış görünüşüne göre seçiliyor. 2011 yılında Texas Üniversitesi'nin yaptığı benzer bir araştırma da benzer sonuçları gösteriyor: eğitim düzeyi ve bilgi birikimleri aynı kabul edilen çalışanlar içinde dış görünüşü daha iyi olanlar ortalama yüzde 5 daha yüksek maaş alıyor. Bu oran tüm yaşam göz önüne alındığında yaklaşık 250.000 dolara denk geliyor.

Yine Almanya da 1200 kişi üzerinde en çok hangi özelliğin kişiyi daha cazip kıldığı ile ilgili yapılan çalışmada bu soruya deneklerin %33’ü gür saçlar, %36’sı zarif siluet, %42’si kusursuz cilt, %67’si bakımlı eller ve %85’i düzgün dişler şeklinde cevap vermişlerdir.

 

Gülüş tasarımı ile 10 yaş gençleşmek mümkün!

İş hayatı için iyi görünmek önceki yıllara göre çok daha önemli. Güzel bir gülüş, çapraşık olmayan ve göze hoş gelen dişler bu noktada belirleyici role sahip. Başarılı bir gülüş tasarımı uygulamasıyla 10 yaşa kadar genç görünmenin mümkün olduğunu yapılan klinik uygulamalar ile gösterilmiştir. Bununla birlikte ''gülüş tasarımı’’ uygulamasının yapılabilmesi için dişler ve çenelerin doğru konumda olması gerekiyor. Dolayısıyla dişlerinde eğrilik olan hastalarımızın öncesinde ortodontik tedavi görerek çapraşıklıklardan kurtulması gerekiyor.

Günümüzde dişleri çapraşık olan pek çok üst ve orta düzey yönetici, klasik diş telleri ve braketlere sıcak bakmıyor. Bu noktada Lingual Ortodonti veya Lingual Teknik olarak bilinen ortodontik tedavi çeşidi bu hasta grubunda en ideal alternatifi sunuyor. Lingual Tedavi yi tercih eden hasta profilinin önemli bir bölümünü iş değiştiren ve yeni işine yeni bir görünüm ile başlamak isteyenler de dahil olmak üzere iş, sanat ve cemiyet hayatındaki kişiler oluşturmaktadır.

Lingual Ortodonti de diş telleri ve braketler dişlerin dil tarafına bakan arka yüzeylerine uygulanıyor ve dışarıdan bakıldığında hiçbir şekilde görünmüyor. Bu nedenle bu tedavi çeşidi halk arasında Görünmeyen Diş Teli veya Görünmez Diş Teli olarak biliniyor.

Özgüveni de olumlu etkiliyor!

Lingual Ortodonti ve Gülüş Tasarımı ile daha genç bir görünüme, düzgün dişlere ve daha güzel bir gülümseye kavuşan kişiler daha çekici görünürken, özgüvenlerinde de artış olduğu gözlemleniyor. Özgüven sahibi kişilerin çekici göründüğü ise kabul edilen bir gerçek ve günümüz iş hayatı için bu son derece önemli!