İnsanlar üzerinde bırakacağınız ilk izlenimin pozitif olması için yalnızca tek bir şansınız var.  Ne de olsa adı üstünde, "ilk izlenim". Ne söylenirse söylensin, insanlar sizi gördükleri anda bilinçaltı ister istemez bir “yargıya” varır. Yaptıkları çıkarımlar doğru ya da yanlış olsun, sizinle ilgili oluşturacakları ilk düşünceler tamamen görüntünüz üzerinden gerçekleşir.

"Gülümseme" her insanın en akılda kalıcı fiziksel özelliklerinden biri. Dolayısıyla insanlar üzerinde yaratılan o ilk izlenim açısından da önemli bir faktör. Güzel dişlere ve gurur duyacağınız bir gülümsemeye sahip olmak, özsaygı, özgüven ya da öz değer bakımından olduğu kadar, insanlar üzerinde bıraktığınız izlenim açısından da çok önemli. Çünkü kişi ne kadar bakımlı olursa olsun, çapraşık dişler sahip olunan tüm estetiği bozar ve insanların aklında o şekilde yer etmenize sebep olur.

Güzel bir gülüşe sahip olmak ise size gerek sosyal hayatınız gerekse iş hayatınızda önemli katkılar sağlar. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir araştırma çekici insanların iş hayatında %12 ila %27 arasında daha fazla para kazandıklarını ortaya çıkarmış. Aynı şekilde birliktelik yürütmek ve evlenmek konusunda da daha avantajlı konumdalar. Ayrıca güzel bir gülümsemeye sahip olan insanların daha zeki, üretken, başarılı, güvenilir, dürüst ve cesur olarak algılandıkları saptanmış. Yani gülümsemeniz, insanlar tarafından nasıl değerlendirildiğinizi biçimlendiren etkenlerden biri, belki de en önemlisidir!

Her şeyin imaj ve görüntüden oluştuğu günümüzde çağın gerisinde kalmak için artık hiçbir sebebiniz yok. Peki güzel bir gülümsemenin sağladığı tüm bu kolaylıklara neden siz de sahip olmayasınız?

Güzel bir gülümsemeye sahip olmak ve daha çekici görünmek ise sizin elinizde. Kimileri bu konuda genetik olarak avantajlı doğuyor. Ancak diğerleri için de artık çok daha rahat çözümler mevcut. Lingual ortodonti adı verilen “görünmeyen diş telleri” veya ‘saklı tel’ bunlardan biri. Lingual yöntem ile çapraşık diş tedavisi, tellerin dişlerin arka yüzeyine yerleştirilmesiyle gerçekleştiriliyor. Böylelikle tedavi süresince kimse sizin tel taktığınızın farkında olmuyor. Kusursuz bir gülümsemeye giden yolda tedaviniz ilerliyor ve bu süreçte hiçbir şekilde dış görünüşünüzden ödün vermiyorsunuz. Tellerin laboratuvar ortamında kişiye özel tasarlanması ise tedaviye uyum kolaylığı açısından büyük avantaj. Dişlerinizdeki çapraşıklıklardan kurtularak hem sağlıklı ve güzel bir gülümsemeye hem de dış görünüşünüzden ödün vermeden ve sosyal yaşantınıza devam edebiliyorsunuz

Özellikle estetik kaygıları olan kişiler için görünmez diş telleri büyük kolaylık sağlıyor. Estetiğin de diş sağlığınız kadar ön planda olduğu saklı tel tedavisinde çapraşık dişlerinizden kurtulabilir, tedavi süresince de güvenle gülümseyebilirsiniz.