Dişlerimizin görünümündeki renk ve şekil bozuklukları, çapraşıklıklar hayatımızı olumsuz etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Kötü bir diş yapısı sosyal hayatımız ciddi derecede olumsuz etkileyebilmektedir.

Güzel ve çekici bir gülümseme elde etmek için ağız içerisinde yapılacak tüm uygulamalar Diş Estetiği anlamına gelmektedir. Diş Estetiği ile kendiniz için güzel bir gülüş yapısı tasarlatabilir ve sosyal hayatınızı özgüvenli bir şekilde yaşayabilirsiniz.

Diş Estetiği uygulamalarındakişiye özel gülüş tasarımının sağlanması ve size yakışacak en iyi gülüşü yakalamak için yüz yapısı, cinsiyet, yaş, dişlerdeki simetri, dudaklar, dişetleri, diş rengi yüzün geometrik yapısı dikkate alınması gerekmektedir. Diş Estetiği yapılırken uygulanacak yöntemler ve izlenecek adımlar kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir.

Diş Estetiğine Hangi Durumlarda İhtiyaç Duyulur?

  • Dişlerde çapraşıklık varsa veya diş aralarında boşlukların bulunduğu durumlarda
  • Ön dişlerde yapısal olarak asimetrik durum varsa
  • Ön dişlerin büyüklüklerinin farklı olması durumunda
  • Dişlerinizin renginin farklı olması durumunda
  • İletişimlerinizde gülmekten çekiniyorsanız veya güldüğünüzde ağzınızı elinizde kapatma ihtiyacı hissediliyorsa.

Diş Estetiği uygulamalarında ortodontik tedavi diş çapraşıklıklarının düzeltilmesi anlamında tek başına veya diğer diş hekimliği branşları ile birlikte multidisipliner yaklaşım içerisinde uygulanır. Diğer bir deyişle sadece ortodontik tedavi yatırarak hastalarımız arzu ettikleri gülümsemeye sahip olabilecekleri gibi ortodontik tedavi sonunda diş rengi, formu gibi dişlerin morfolojik özelliklerinden kaynaklanan kusurların giderilmesi amacıyla ilave işlemlere de gerek duyabilirler. Ancak çapraşık dişlerde Diş Estetiği nin birinci ve vazgeçilmez adımı ortodontik tedavidir.

Uzun süreli bir tedavi olan ortodonti de özellikle son yıllarda sıklıkla uygulanan Lingual Ortodonti diş teli taktırma zorunluluğu bulunan ve tel görüntüsünü istemeyen insanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biridir. Diş Estetiği yaptırırken tel taktırmanız gerekiyor ve siz tel taktırmak istemiyorsanız Görünmeyen Diş Teli ya da bilinen adıyla Lingual Tedavi ile dişlerinizdeki çapraşıklıkları düzeltebilirsiniz. Dişlerin arka yüzüne takılan ve tamamen görünmez olan bu teller gülümsediğinizde karşıdaki kişi tarafından hiçbir şekilde fark edilememektedir.

Sizde yüz yapınız veya ihtiyacınız olan doğru tedavinin ne olduğunu öğrenmek istiyorsanız sadece Lingual Ortodonti nin uygulandığı kliniğimizi arayarak bilgi alabilirsiniz